Koncert Father Murphy w IKM

Tuż po świętach w sieni IKM zagości niecodzienna, oniryczna, momentami baśniowa muzyka włoskiego duetu Father Murphy. Zespół, doceniany przez publiczność i publicystów muzycznych po dwóch stronach Atlantyku, zagra 27 grudnia o godz. 20.00. Bilety w cenie 20 i 25 zł do nabycia w sieni IKM przy ul. Długi Targ 39/40.

Zespół ujął swoją muzyką Micheala Girę, publicystów The Wire, a przede wszystkim publiczność podczas swoich licznych tras koncertowych po dwóch stronach Atlantyku (m.in. z Deerhoof czy Xiu Xiu).

Korzystając z prostego instrumentarium Father Murphy tworzy szczególny nastrój, łącząc ostre dźwięki rozstrojonej gitary z dronowymi pejzażami, krzykliwy wokal z melorecytacją, klawiszowe tła z oszczędnymi akcentami perkusji. Pomimo psychodelicznej atmosfery budowanej przez zespół, minimalistycznego podejścia do muzyki i melancholijnego sznytu, nadal mamy do czynienia z melodyjnymi piosenkami, którym trudno się nie poddać.


Twórczość Father Murphy można zaszufladkować jako avant-folk, a sami muzycy nie obraziliby się za nazwanie ich eksperymentatorami, jednak przede wszystkim to niecodzienna, nieco oniryczna, a momentami wręcz baśniowa muzyka.

Skład zespołu:
Rev. Freddie Murphy – gitara elektryczna, głos
Chiara Lee – keyboard, chińskie instrumenty perkusyjne, głos

Więcej informacji o Father Murphy:
http://fathermurphy.bandcamp.com/
http://www.myspace.com/reverendmurphy
http://fathermurphy.blogspot.com/


Data: 27 grudnia, niedziela, godz. 20.00 (koncert rozpocznie się punktualnie)
Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, ul. Długi Targ 39/40
Bilety: 20 zł do 23.12.2015 do kupienia w IKM w godz. 12.00-18.00 (pon-pt) oraz 10.00-16.00 (sob-nd), 25 zł w dniu koncertu.
Liczba miejsc ograniczona: dostępna pula biletów to 130 sztuk.Dodaj komentarz