Dubioza Kolektiv, Vader, Acid Drinkers, Armia, EL Dupa Unkaziked, Czarny Ziutek Z Killerami, SIQ, Woda Ski Bla kolejnymi gwiazdami Cieszanów Rock Festiwal 2019!

Rok 2019 to bardzo ważna data dla idei festiwalowej zabawy. W tym roku swoje 50-lecie obchodzi amerykański Woodstock, legenda i wciąż żywy symbol jednoczącej siły muzyki. 15-17 sierpnia 2019 roku okrągły jubileusz świętuje również Cieszanów Rock Festiwal, jedna z największych imprez rockowych w kraju. Program dziesiątej edycji CRF to ukłon w stronę idei zapoczątkowanej przez amerykańskiego poprzednika oraz wielkie muzyczne święto przygotowane z myślą o najwierniejszych fanach podkarpackiej imprezy. Organizatorzy zapraszają na koncertowy cykl „The best of CRF”, festiwalowe atrakcje w klimacie „dawnych festiwali” oraz wakacyjny wypoczynek nad kąpieliskiem Wędrowiec. Na scenie nie zabraknie również muzycznych nowości i zagranicznych gości

Dubioza Kolektiv to dobrze znany cieszanowskiej publiczności zespół i bardzo lubiany w Polsce. Nieprzypadkowo zespół Faith No More zaprosił ich do supportowania swojego polskiego koncertu. Dubioza Kolektiv to prawdziwa bałkańska petarda. Pochodzi z Bośni i Hercegowiny i działa aktywnie od 2003 roku. Zespół jest już dobrze rozpoznawalny nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie. W swoich kompozycjach muzycy łączą elementy bałkańskiej kultury z rockowymi brzmieniami, elektronicznymi dźwiękami, a także muzyką reggae czy ska. Śpiewają w języku serbskochorwackim i angielskim. Aktualnie promują swój ostatni album „Happy Machine”.

W programie sierpniowej imprezy nie zabraknie również przedstawicieli polskiej sceny metalowej. W 2014 roku zagrali pamiętny koncert z całą płytą „Infernal Connection”, w tym roku zagrają na CRF specjalny koncert z okazji swojego 30-lecia. Mowa o legendzie polskiego heavy metalu, zespole Acid Drinkers, którego lider, Titus, tak zapamiętał CRF: Pytacie mnie o Cieszanów Rock Festiwal? Ja byłem tam wiele razy. Nie pamiętam ile, ale to był jeden z najlepszych festiwali rockowych na jakim byłem, pod względem wszystkiego co mi, jako basiście i wokaliście, jest potrzebne czyli światła, dźwięku, organizacji , sceny i publiczności. Uwielbiam takie festiwale jak Cieszanów Rock Festiwal. Pamiętam 2014 rok kiedy mieliśmy cholerną przyjemność zagrać w Cieszanowie cały album „Infernal Connection”. I tylko to pamiętam, bo tak dobrze się bawiłem na tym festiwalu. Dlatego za każdym razem kiedy dzwoni do mnie manager i mówi, że będziemy grali na Cieszanów Rock Festiwal ja mówię jedno – wchodzę w to, jak w masło! – wspomina Titus, lider, basista i wokalista Acid Drinkers.

Z nowym materiałem do Cieszanowa przyjedzie natomiast zespół Vader. Olsztyńska kapela spod znaku death metalu gra już ponad 30 lat, koncertując pod każdą szerokością geograficzną, u boku gwiazd światowego formatu. Tradycyjnie, na okoliczność CRF Vader przygotuje porcję niespodzianek. Tak o występie na CRF mówi Peter, wokalista i lider lider Vadera:Dwa razy mieliśmy ogromną przyjemność wystąpić na festiwalu w Cieszanowie. Za każdym razem promowaliśmy coś nowego, nową płytę i nowy koncertowy set. Również i w 2019 roku zaprezentujemy na żywo kawałki z najnowszej EPki „Thy Messenger”, która premierę światową będzie miała 31 maja. Jest też spore prawdopodobieństwo, że zagramy przedpremierowo coś z najnowszego albumu, który nagrywamy właśnie teraz w Anglii. Będzie także można usłyszeć sporo z płyty „Litany”, która obchodzi w tym roku swoje 20-lecie, a która należy do tych ulubionych z dyskografii. ZAPRASZAMY więc już teraz na interesujący miks vaderowskiej klasyki i zupełnie świeżego materiału– zaprasza Peter.

Metafizyczny klimat wprowadzi na CRF 2019 legendarna, punkrockowa Armia, pod wodzą Tomasza Budzyńskiego. Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. Ostatnim wydawnictwem zespołu jest wydana w październiku 2015 płyta „Toń”. Płyta ma charakter wizyjno – apokaliptyczny a muzycznie jest kontynuacją artystycznych poszukiwań zespołu.

Kolejny element cyklu „The best of CRF” to bardzo rzadko występujący zespół EL Dupa Unkaziked czyli bez udziału Kazika Staszewskiego. Co nie oznacza, że podczas koncertu zabraknie szlagierów tej formacji takich jak „Natalia w Bruklinie”, „Prohibition” czy „220 Volt”. Tak oto swoje koncerty na CRF zapamiętał lider zespołu, Dr Yry Występowałem kilkakrotnie na CRF z kilkoma zespołami i zawsze były to występy o wyjątkowym charakterze – końcówka działalności koncertowej z grupą Zacier, pierwszy w historii występ zespołu Speculum, pierwszy koncert El Dupy bez Kazika pod szyldem Unkaziked – teraz też koncert będzie specjalny, specjalnie na okazję jubileuszu festiwalu reaktywujemy projekt Unkaziked i zamierzamy bawić się tak samo zajebiście jak zawsze i tego samego oczekujemy od publiki. Ale nie mają wyjścia – jak będzie inaczej, zadzwonimy po Tymona i zrobi porządek! Widzimy się zatem! Rrrozumiemy się? – pyta retorycznie Dr Yry.

Będąc w klimacie dokonań okołokazikowych warto zwrócić uwagę na występ zespołu Czarny Ziutek Z Killerami. Wychowani na Kaziku Staszewskim, postanowili spróbować… i spróbowali w 2008 r. Mieli bardzo poważny atut – głos ich wokalisty do złudzenia przypomina głos…Kazika Staszewskiego! Kazik wie o istnieniu zespołu i wyraża osobiste błogosławieństwo dla ich działania, co sam pokazuje w teledysku „Madryt”, nakręconym notabene podczas CRF 2016, występując w koszulce Czarnego Ziutka Z Killerami . Na CRF 2019 usłyszymy oczywiście utwory Kazika w Ziutkowych aranżacjach.

Do wesołego klimatu panującego na scenie CRF przyczynią się z pewnością występy zespołów Woda Ski Bla oraz SIQ. Ten pierwszy uraczy publiczność swoim wielkim hitem „Banana”, drugi to supergrupa, która szturmem podbija rock’n’rollową scenę a jej trzonem są Ania Brachaczek (BiFF) oraz Maciej „Ślimak” Starosta, na co dzień perkusista Acid Drinkers. Podczas koncertu zespół zagra autorskie, rock’n’rollowe numery oraz kilka coverów.

Dotychczas ogłoszone zespoły to: Pidżama Porno, Lao Che, Dezerter, Luxtorpeda, Łydka Grubasa, Koniec Świata, Cyrk Deriglasoff, Hańba!, Inkwizycja.

Cieszanów Rock Festiwal

Ludzie, muzyka, klimat

15-17 sierpnia 2019, Kąpielisko Wędrowiec, Cieszanów


Cieszanów Rock Festiwal to obecnie największa i najstarsza impreza rockowa na Podkarpaciu, a także jeden z najbardziej klimatycznych letnich festiwali w Polsce. Wydarzenie idealne dla fanów plenerowych koncertów ceniących sobie kameralność i przyjacielską atmosferę. Niezapomniane występy czołówki polskiego rocka, zagraniczne gwiazdy, przegląd młodych zespołów, zabawa nad kąpieliskiem i całonocne imprezy na polu namiotowym, tworzą unikalny klimat i co roku przyciągają kilkanaście tysięcy uczestników.

Ponadto festiwal obfituje w wydarzenia towarzyszące tj. rockoteki, wystawy fotograficzne, warsztaty muzyczne i turnieje sportowe oraz spotkania z artystami w Strefie Fan.

Karnet trzydniowy obejmuje koncerty 15.08 na Scenie Alternatywnej oraz 16-17.08 (Scena Główna) – kosztuje 110 zł

Pole namiotowe – kosztuje 40 zł (stała cena)

Bilety do kupienia pod tym linkiem: https://www.cieszanowrockfestiwal.pl/lap-promocyjny-bilet-crf2019/

Szczegóły festiwalu:

https://www.facebook.com/cieszanowrockfestival/

https://www.cieszanowrockfestiwal.pl/

https://www.instagram.com/cieszanowrockfestiwal/

Dodaj komentarz