Fantastyka na PGE Narodowym już pod koniec maja – Meet Point coraz bliżej!

W dniach 23-26 maja już po raz drugi w ramach Warszawskich Targów Książki odbędzie się festiwal Meet Point.  W tym roku atrakcji nie zabraknie, a fani gier i popkultury spotkają się nie na płycie stadionu, ale na dwóch piętrach strefy Biznes Klubu.

Na górnym poziomie powstanie Strefa Fantastyki, czyli miejsce prelekcji i wykładów, spotkań z twórcami fantastyki, cosplayerami oraz ekspozycji replik ze znanych filmów i seriali, jak np. budka Tardis z Doctora Who oraz strojów ze STAR WARS. Nie zabraknie również gier planszowych i fabularnych, popkulturowych wystawców oraz wielu dodatkowych atrakcji. Wśród gości znajdą (po raz pierwszy raz w komplecie) wszystkie pisarki Hardej Hordy! Dla uczestników zostaną przygotowane wystawy specjalne – „Fantastyka w Komiksie” oraz wystawy prac Rocha Urbańskiego i okładek magazynu „Nowa Fantastyka”. Wśród atrakcji dla najmłodszych znajdzie się strefa LEGO oraz fotobudki.

Na dolnym poziomie, od piątku, otwarta będzie strefa gamingu. Odbędą się tam spotkania z youtuberami, których na liście goście już w tym momencie jest ponad trzydziestu. Do tego powstaną strefy free2play m.in. w CS:GO. Apex Legends i World War 3, gdzie odbędą się konkursy z nagrodami. Dzięki partnerowi technologicznemu Actina, strefy zostaną wyposażone w jedne z najlepszych komputerów w Polsce. Jednym z głównych punktów programu będzie esportowy turniej kwalifikacyjny CS:GO Games Clash Masters. Wezmą w nim udział najlepsze polskie drużyny, a zwycięski zespół zakwalifikuje się do wielkiego finału Games Clash Masters w Gdyni. Tam na widowiskowej scenie w Gdynia Arenie weźmie udział w międzynarodowej rozgrywce o trofeum i 100.000$.

Wydarzenie jest częścią jednej z największych imprez literackich w Europie – 10. edycji Warszawskich Targów Książki. W tym roku na oba wydarzenia obowiązuje jeden, wspólny bilet. Bilety w cenach od 5 do 30 zł dostępne są na stronie wydarzenia razem ze szczegółowym programem http://meetpoint.waw.pl/.

Tak było rok temu:

Dodaj komentarz