KAMP! prezentuje drugi singiel zapowiadający album „DARE” – „F.O.M.O.”

17 września odbędzie się premiera nowego albumu KAMP! – „DARE”, a już teraz zachęcamy do wysłuchania drugiego singla zapowiadającego nadchodzący album.

„F.O.M.O.” to utwór otwierający najnowszą płytę KAMP! zatytułowaną „DARE”. „F.O.M.O.” to piosenka o walce z niepokojem. Niekoniecznie z tym tytułowym strachem przed tym, ze coś nas omija, ale raczej z naszym codziennym niepokojem, który powstrzymuje nas przed robieniem nowych rzeczy. „F.O.M.O.” opowiada o auto-miłości i tolerancji wobec samych siebie, bo żeby być lepszym dla innych trzeba zacząć od siebie. Trudno wyobrazić sobie lepsze rozpoczęcie płyty i lepsze zakończenie lata, bo pod katem muzyki „F.O.M.O.” to idealny przebój na ostatnie ciepłe tygodnie roku!

O zespole:

KAMP! to jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych. Ich pojawienie się na scenie dało początek całej fali młodych zespołów, które skutecznie wykorzystały siłę promocji, jaką dał internet. KAMP! wydawali swoją muzykę za darmo, wyłącznie przez sieć, kontakt z fanami podtrzymując od pierwszych, wyprzedawanych na pniu koncertów. W 2012 roku ukazał się ich przełomowy debiut, zatytułowany po prostu „KAMP!”. Płyta cieszyła się ogromnym powodzeniem. Do dziś zespół sprzedał blisko 12 tysięcy egzemplarzy tamtego krążka. Równocześnie z działalnością na polskim rynku, przyszedł sukces zagraniczny. Jako jedni z pierwszych, muzycy KAMP! zaczęli regularnie koncertować na zagranicznych festiwalach i imprezach showcase’owych. Mają za sobą m.in. trasy po USA i Wielkiej Brytanii oraz występy na tak ważnych imprezach jak amerykański SXSW czy brytyjski The Great Escape. 

KAMP! wydał swój drugi album pt. „Orneta” z dnia na dzień, pod koniec października 2015. Kamp! - F.O.M.O. COVERPłyta, która powstawała niecały rok, nie oczekiwała w szufladzie na tzw. dobry moment czy przygotowanie marketingowej strategii. Nie dała szans zespołowi na wprowadzanie zmian, a przy okazji wszystkich odbiorców traktowała jednakowo. Nikt nie był uprzywilejowany. „Orneta”, jak każdy następca debiutu – zwłaszcza takiego, który odniósł sukces – był oczekiwany i oceniany jeszcze przed pierwszym odsłuchem. To coś od czego nie uciekł żaden zespół. Działalność studyjna została poprzedzona świadomym oderwaniem się od social mediów, wywiadów czy koncertowania. Efektem jest albumodmienny od debiutu, wymagający skupienia i podążający w innym kierunku, niż przebojowy, wręcz popowy debiut. „Orneta” to płyta taneczna, ale i kontemplacyjna, melancholijna i porywająca jednocześnie. I jak zwykle w wypadku KAMP!, nabiera nowych emocji podczas energetycznych koncertów.

Latem 2014 KAMP! wydali materiał dla nowojorskiej wytwórni Cascine, stając się tym samym jednym z niewielu polskich zespołów tak mocno zaznaczającym swoją obecność na zachodnim rynku muzycznym.

W 2017 muzycy pracowali nad muzyką z cenionym producentem Bartoszem Dziedzicem, czego efektem są dwa utwory – „Deny” i „Turn My Back On You”. Są autorami remiksów m.in. dla Brodki, Dawida Podsiadły i hymnu Męskiego Grania 2017.

Płyta powstaje w warszawskim studiu zespołu, a za jej miks i mastering odpowiada Rafał Smoleń, pracujący w ostatnich latach z Taconafide, Pro8l3mem czy Żabsonem.

Dodaj komentarz