Jedna z najpopularniejszych powieści SF 2017 według Goodreads
Kontynuacja fascynującej i rozbudzającej wyobraźnię serii o kontakcie ludzi z obcą cywilizacją. „Przebudzeni bogowie” Sylvaina Neuvela, napisane z rozmachem połączenie thrillera, fantastyki i powieści przygodowej, w księgarniach już od 30 maja.
Spełnia się koszmar, w którym ludzkość musi stawić czoło najeźdźcom z kosmosu. Kluczem do powstrzymania inwazji jest odkrycie ostatniego sekretu leżącego u podstaw zaawansowanej technologii Obcych. Zadania tego musi dokonać zespół naukowców kierowany przez Rose, która przed wielu laty jako pierwsza zetknęła sięz pozostawionymi przez Obcych na Ziemi artefaktami. Najpotężniejszą bronią w walce z obcą cywilizacją jest wiedza – odpowiednio wykorzystana może przyczynić się do ocalenia Ziemi, a może nawet do zdobycia władzy nad gwiazdami.
Kontakt ludzi z obcą cywilizacją, najczęściej podejmowany temat w literaturze fantastycznej, wciąż fascynuje czytelników. W roku 2017 książka „Przebudzeni bogowie” zajęła drugie miejsce w kategorii powieść SF w plebiscycie największego na świecie portalu czytelniczego Goodreads. Drugi tom nowatorskiego cyklu Sylvaina Neuvela o kontaktach ludzi z z nieznanymi, odmiennymi formami życia, zyskał także entuzjastyczne opinie krytyków:
Dynamiczne sceny walk robotów przeplatają się z rozważaniami naukowymi i filozoficznymi, od których może się zakręcić w głowie. Wielbicielom fantastyki przypadną do gustu niespodziewane zwroty akcji i zaskakujący finał tej powieści.
Booklist
Literacka podróż w świat czystej iluzji, w którym ludzkość walczy z gigantycznymi robotami o przetrwanie. Jednym słowem: fascynująca.
Kirkus Reviews
Eskapistyczna frajda w czystej postaci.
Shelf Awareness
Prawa do zekranizowania „Śpiących gigantów” zostały kupione przez studio filmowe Sony. Scenariuszem zajmuje się David Koepp, twórca scenariuszy do najbardziej spektakularnych hollywodzkich produkcji takich jak „Jurassic Park”, „Spider-Man” czy „Mission Impossible”.
Sylvain Neuvel – studiował lingwistykę na Uniwersytecie w Montrealu, uzyskał doktorat na Uniwersytecie w Chicago. W sferze jego zainteresowań leżą zagadnienia związane z językoznawstwem – słowotwórstwo, morfologia słowa, zagadnienia leksykalne, semantyka. Zawodowo zajmuje się inżynierią i językiem oprogramowania. Jest licencjonowanym tłumaczem. Wydana w 2016 r. książka „Śpiący giganci” to jego debiut literacki.