Filmy i seriale na tablecie

Korzystanie z multimediów wygląda dzisiaj nieco inaczej niż choćby dekadę temu. Tradycyjna telewizja powoli zostaje wypierana przez najpopularniejsze platformy streamingowe i wypożyczalnie internetowe, które dla wielu ich użytkowników są synonimem elastyczności i wolności wyboru. Na przestrzeni ostatnich lat zmieniały się również urządzenia mobilne, na których filmy i seriale można oglądać również poza domem. W starciu ze smartfonami wygrywają najczęściej tablety, w dużej mierze ze względu na większy ekran czy jakość wyświetlacza. Zatem jak swobodnie oglądać na tablecie?

Filmy i seriale na tablecie: serwisy VoD

Od momentu kiedy na polskim rynku pojawiły się największe serwisy VoD na czele z Netfliksem, HBO Go czy Amazon Prime Video, popularność tradycyjnej telewizji satelitarnej czy kablowej znacząco spadła. Ogromną zaletą wyżej wymienionych platform jest ich szeroka dostępność w formie aplikacji na telefony czy tablety. Oglądanie filmów i seriali stało się znacznie bardziej uniwersalną rozrywką, którą można wynieść poza mury własnego domu. Aplikacje dedykowane tabletom wciąż przechodzą kolejne aktualizacje i modernizacje, które zapewniają nam wysoką jakość obrazu i dźwięku, a także przejrzysty interfejs.

Filmy i seriale na tablecie: telewizja

Choć popularność telewizji w ostatnim nieco zmalała jednak nie oznacza, że jest ona rozrywką dostępną tylko i wyłącznie w swojej oryginalnej formie. Dostawcy usług telewizyjnych poszli o krok dalej udostępniając swoim abonentom aplikacje kompatybilne z tabletami obsługującymi oprogramowanie Android czy iPadami z softwarem iOS. Za pośrednictwem aplikacji na tablety można oglądać ulubione programy telewizyjne w ramach wykupionego wcześniej pakietu bez dodatkowych opłat. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie nieograniczone możliwości wyboru.

Jaki tablet do oglądania filmów i seriali?

Wybierając idealny tablet do oglądania filmów i seriali należy zwrócić uwagę na nieco inne parametry niż kupując sprzęt z myślą o przeglądaniu Internetu w standardowym zakresie. Ważnym czynnikiem powinien być rozmiar ekranu – tablety takie jak iPady już z 10-calowym wyświetlaczem powinny sprawdzić się co najmniej dobrze. Warto również zwrócić uwagę na rozdzielczość ekranu oraz pojemność pamięci wewnętrznej i pamięci RAM. Ta pierwsza przydaje się w przypadku pobierania multimediów, aby móc obejrzeć je bez dostępu do sieci, natomiast druga determinuje wydajność urządzenia i płynną pracę aplikacji. Odtwarzanie plików wideo powoduje spore zużycie energii, dlatego warto wybrać iPada z pojemną baterią.

Tablet do oglądania filmów: co w przypadku awarii?

Nawet najwyższej jakości sprzęt, za jaki uznaje się m.in. iPady i inne urządzenia marki Apple mogą czasem ulegać awariom, czy to z przyczyn technicznych czy to w wyniku uszkodzeń mechanicznych. W jednym i drugim przypadku nie oznacza to konieczności zakupu nowego tableta, nawet jeśli okres jego gwarancji już minął. Naprawa iPad możliwa jest praktycznie od ręki w nieautoryzowanych serwisach Apple, gdzie jakość usług nie odbiega jakością od tych świadczonych przez samego producenta. Sprawdzone punkty techniczne specjalizujące się w naprawie iPadów, iPhonów czy MacBooków często udzielają kilkumiesięcznej gwarancji na wykonane usługi. Profesjonalnych serwisów Apple warto szukać nie tylko w Warszawie, ale również w innych polskich miastach.

Dodaj komentarz