Kilka złotych płyt, dziesiątki przebojów i tysiące koncertów w Polsce i poza nią – tak w największym możliwym skrócie można podsumować 35-lat działalności zespołu T.Love. Bez dwóch zdań mówimy w tej chwili o grupie kultowej, z liderem z niespecjalnym głosem, lecz z olbrzymią charyzmą, której słuchacz nie może się oprzeć. I choć Muniek i jego koledzy oficjalnie na ten moment jedynie pauzują, robiąc sobie przerwę od koncertowania, wydaje się, że sami muzycy powoli dostrzegają potrzebę podsumowania swojej niesamowitej kariery.

Jednym z elementów rozliczeń z bogatymi muzycznymi doświadczeniami jest album „T.Cover”. Na wydanym niedawno krążku wielu muzyków, z różnych pokoleń, reprezentujących odmienne style, przedstawia nam własne wersje przebojów bandu założonego w 1982 roku w Częstochowie.

Na krążku usłyszymy m. in. Katarzynę Nosowską, Acid Drinkers, Natalię Nykiel czy Łąki Łan. Jeśli ktoś pamięta wydawnictwo „Zadyszka” od happysad, może przygotować się na podobny kształt płyty „T.Cover”.

Każdy z zaproszonych gości wniósł na płytę cząstkę siebie i to, które aranżacje przypadną nam do gustu jest w dużej mierze zależne od stylistyki przypisanej do danego artysty. Dla mnie najciekawszymi okazały się interpretacje Kamila Bednarka oraz Katarzyny Nosowskiej.

Co ciekawe na wydawnictwie nie odnajdziemy coveru piosenki Bóg w wykonaniu Dawida Podsiadło, który dobrych parę miesięcy temu zdobył wielką popularność i estymę wśród użytkowników serwisu YouTube.

T.Love – T.Cover (tracklista)

1. Miuosh – To wychowanie

2. Organek – Autobusy i tramwaje

3. Łąki Łan – I love you

4. Tekno – Potrzebuję wczoraj

5. Nosowska – King

6. Acid Drinkers – Nie, nie, nie (Live)

7. Sokół – Warszawa

8. Karaś/Rogucki – 1996

9. Mietall Waluś – Gnijący świat

10. Bednarek & 5 Element – Stokrotka

11. Xxanaxx – Nie, nie, nie

12. Jordan Reyne – Gnijący świat

13. Sidney Polak – Ajrisz

14. Pola Rise – Jazda

15. Natalia Nykiel – Jak żądło

16. Łąki Łan – I love you (country)

17. Snowman – Jest super

18. Bovska – Lucy Phere

19. Kryzys & Muniek – Armagedon 2014 (pamięci Roberta Afy Brylewskiego) (bonus track)

Dodaj komentarz