Festiwal Kino w Trampkach

Pierwsza gdańska edycja Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży – Kino w Trampkach odbędzie się 6-9 grudnia. To jedyny festiwal filmowy tworzony przez młodych i dla młodych. To oni kształtują swoje własne wydarzenie i nadają mu barw. W programie: pokazy wartościowych filmów, warsztaty animacji, scenariuszowe i reżysersko-operatorski.

Pokazywane w ramach festiwalu filmy to świeże, współczesne obrazy, w których młodzi zapoznają się z historiami ich rówieśników z różnych stron świata. To inspirujące spotkania z twórcami, ciekawe dyskusje filmowe i kreatywne warsztaty.

Wiemy, że filmy kształtują naszą wizję świata i sposób postrzegania innych kultur. Zanim dzieci nauczą się mówić i czytać, uczą się patrzeć. Chcemy, by patrzyły mądrze na świat. Chcemy, by repertuar oraz dodatkowe aktywności zwiększały u uczestników wrażliwość, otwierały na różnorodność kulturową, wpływały na ciekawość, otwartość i życzliwość wobec innych – mówi Agnieszka Drzewiecka-Protić, dyrektor Festiwalu Kino w Trampkach.

Ważnym elementem programowym jest zaangażowanie dzieci w tworzenie festiwalu poprzez udział m.in. w wolontariacie. Wolontariusze nadają wydarzeniu niezapomnianą atmosferę, pomagają w pracach organizacyjnych czy podejmują samodzielne inicjatywy. Zgłoszenia: https://goo.gl/forms/7ijQY1gfwU4zzokV2.

Mottem tej edycji jest hasło „Fair Play”. Ilustruje relacje między rówieśnikami nie tylko w sportowym wydaniu. Skupia się na codziennych problemach i zdarzeniach z życia młodych. – Pokazujemy młodym widzom filmy z całego świata, mądre, zabawne, poruszające, takie, jakich często brakuje. Wszyscy uczestnicy będą mieli szansę wybrać i nagrodzić film Nagrodą Publiczności – dodaje Michał Lassota, rzecznik prasowy Festiwalu.

Pierwszym spotkaniom zawsze towarzyszą: ekscytacja i ciekawość. Nie inaczej jest tym razem. Kino w Trampkach w Gdańsku startuje w Mikołajki! Z tej okazji seansom będą towarzyszyć atrakcyjne zabawy i konkursy z nagrodami. – Chcemy, by dzieci czuły się dobrze na wydarzeniu, który jest tworzony przede wszystkim dla nich. W programie równie ciekawe warsztaty m.in.: scenariuszowe, reżysersko-operatorskie, komiksowe oraz z filmu animowanego – zaprasza Lassota.

Ważnym elementem Kina w Trampkach jest promocja rodzimej kinematografii. W festiwalową sobotę odbędzie się DZIEŃ POLSKIEJ ANIMACJI NA FALI ze Studiem Smacznego. Na ekranie pojawią się doskonale znani przez dzieci, bohaterowie, tacy jak rezolutna kucharka Mami Fatale i jej pomocnicy. Nie zabraknie warsztatów animacyjnych, oraz niespodzianek. Kto powiedział, że Dzień Dziecka może być tylko raz w roku?

Wspólne seanse, niezwykłe projekcje czy wymiana opinii stanowią wyjątkowe przeżycie dla uczestników, zapewniając równocześnie świetną rozrywkę. Żadne słowa nie oddadzą jednak energii i pomysłowości, którą nasze dzieciaki wkładają w przygotowanie festiwalu. Tego nie można opisać, to trzeba zobaczyć – zaprasza Agnieszka Drzewiecka-Protić, dyrektor Festiwalu Kino w Trampkach.

Organizator: Fundacja Cinemania
Partner strategiczny w Gdańsku: Instytut Kultury Miejskiej
Partnerzy główni w Gdańsku: Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia, Kinoport, Kino Kameralne Caffe
Dofinansowano z środków Miasta Gdańska
Bilety w cenie 10 zł dostępne są na: www.ikm.gda.pl/kinowtrampkach.

Miejsca Festiwalowe – pokazów filmowych
Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40
Kino Kameralne Cafe ul. Lektykarska 4
KinoPort ul. Strajku Dokerów 5

Dodaj komentarz