DŹWIĘK, GŁOS, EMOCJE w instalacji LAS GŁOSÓW 2
Zapraszamy na koncert Leskiego pt” SMUTEK”.
26 sierpnia / Park Morskie Oko / Godzina 18:00 / Wstęp Wolny

LAS GŁOSÓW 2_PLAKATDzięki Instalacji Las Głosów vol.2 w każdą kolejną sobotę sierpnia miłośnicy muzyki mają możliwość uczestniczyć w niezwykłych koncertach, które w założeniu nawiązują do wybranych emocji, takich jak: zdziwienie, radość, wstyd, złość, ekscytacje i smutek. „Zaproszeni artyści stawiając na minimalizm formy wprowadzą słuchaczy w świat tych emocji, które po mimo swojej uniwersalności często mają przecież dla każdego z nas inny kolor” – opowiada Leski / autor koncepcji muzycznej, którego zobaczymy podczas finałowego koncertu 26 sierpnia. Podczas półgodzinnego performanc’u zademonstruje nam swoją muzyczną interpretację SMUTKU.

LAS GŁOSÓW VOL.2 to już druga instalacja muzyczna przygotowana przez zespół w składzie Anna Król / Leski / grupa projektowa Centrala. Tym razem twórcy instalacji przenoszą świat dźwięków do jednego ze stołecznych parków. Skomponowane przez Leskiego utwory stanowią zbiór kompozycji przygotowanych bez wykorzystania klasycznych  instrumentów. Będzie tam można posłuchać głosu miasta i cywilizacji mieszających się z dźwiękami drzew i ptaków. Co sobotę zapraszamy na mini koncerty wpisujące się w 6 uniwersalnych emocji prezentowanych przez :Janusza Chabiora w kooperacji z Leskim, Ryszarda Bazarnika, Fismolla, Natalię Grosiak, Novikę oraz Leskiego.

LESKI / właściwie Paweł Leszoski (ur. 1981) – polski wykonawca tworzący muzykę z pogranicza dream popu i indie-folku, wokalista, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta. Jego pseudonim jest parafrazą nazwiska. 1 czerwca 2015 ukazała się debiutancka płyta Leskiego zatytułowana Splot, jednakże artysta dał się poznać już wcześniej samodzielnie wydaną epką Zaczyn. Jesienią tego samego roku Leski odebrał w kategorii Debiut Roku nagrodę Mateusza Trójki przyznawaną najciekawszym wykonawcom minionego roku. Obecnie pracuje nad drugim solowym albumem.

Instalację LAS GŁOSÓW VOL. 2 można odwiedzać od piątku do niedzieli w godzinach 16:00 – 20:00 w Parku Morskie Oko do 26 sierpnia / wstęp wolny.

Ze względu na warunki meterologiczne 19 sierpnia koncert NOVIKI „EKSCYTACJA”
przeniesiono na 7 września, godz. 19:00 do kawiarni literackiej BIG BOOK CAFE,
pod adres Dąbrowskiego 81, Warszawa.
Zapraszamy!

Dodaj komentarz