Debiutancka płyta grupy niXes – nowego projektu Ani Rusowicz

W sieci ukazały się dwa tajemnicze, nasycone psychodeliczną atmosferą lat ’60 i wpływami muzyki elektronicznej single nowej grupy Ani Rusowicz –  niXes. Jak mówi sama piosenkarka – ten zespół ma stanowić jej alter ego.

Ania Rusowicz od zawsze znana była ze swojego potężnego głosu, niezwykłej charyzmy scenicznej, ale także ze swojej miłości do muzyki hipisowskiej. Pełna emocji twórczość w końcu zawędrowała w nieco inne przestrzenie, które wokalistka nazwała muzyką neo-hippie. Razem z Kubą Galińskim, utalentowanym producentem i kompozytorem stworzyła projekt o nazwie niXes – fuzję rocka psychodelicznego i muzyki elektronicznej. Single Circles oraz Hole in the Universe swoją muzyką oraz obrazami przenoszą nas w światy głębokiej, psychodelicznej wizji, rodem z australijskich gór.

Ania Rusowicz to wybitna wokalistka, mająca w swoim dorobku artystycznym między innymi 3 albumy studyjne, kolaboracje z wieloma artystami i udział w projekcie Flower Power – uwieńczony albumem video z przystanku Woodstock. Jest laureatką wielu nagród, w tym Fryderyka.

Kuba Galiński to szara eminencja polskiego rocka. Producent i kompozytor, mający za sobą współpracę z takimi artystami jak Janusz Panasewicz, Piotr Rogucki, Ania Dąbrowska czy zespół Hey, teraz łączy siły z Anią Rusowicz, aby dać nam oryginalny materiał.

Premiera płyty 3.11.2017

nixes okładka - small1. Hole In The Universe
2. Circles
3. In The Middle Of The Rainbow
4. Summer Waves
5. Don’t You Wanna
6. Exorcisms
7. Missing At Sea
8. Happy Pills
9. Galaxy Sounds
10. Paper Plane

 

Dodaj komentarz