dasMural_DzienWolnejSztuki2018Dzień Wolnej Sztuki to inicjatywa, w ramach której muzea i galerie pomagają swoim gościom skupić się na pięciu wybranych pracach ze swoich kolekcji. Kolejny raz Kolekcja Malarstwa Monumentalnego dołącza do akcji z propozycją tematycznego spaceru. 21 kwietnia o godz. 12.00 wszyscy zainteresowani ruszą na pierwszą w tym roku alternatywną wycieczkę po Zaspie szlakiem murali artystów pochodzących z Niemiec. Wstęp wolny.

Dzień Wolnej Sztuki pod hasłem „Das Mural” – otwiera sezon spacerów z lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie. Autorami prac są artyści ze wszystkich zakątków świata, a wśród nich sporą grupę stanowią malarze z Niemiec. –  Przyjdź na spacer i dowiedz się jak niemieckie w prace w Kolekcji komentują rzeczywistość, jak wpisują się w skomplikowaną historycznie przestrzeń Zaspy oraz czy obroniłyby się na ścianach Berlina – zapowiada Jarek Orłowski, Lokalny Przewodnik po Zaspie.

Na trasie spaceru murale autorstwa: Klausa Klingera, Clemensa Behra, Edeltraut Rath (2 prace), Juba Monstera.

Już od 16 kwietnia bloki na Zaspie i Przymorzu będą bohaterami nowej serii dokumentalnej w TVP Kultura. BLOK to filmy o wielkiej płycie i jej wpływie na kulturę, o ludziach, którzy nie poddali się przygniatającej architekturze, i tych, którzy widzieli w niej inspirację. To opowieści z różnych perspektyw – twórców kina, literatury, sztuk wizualnych, architektury, muzyki i generacji wychowanych na osiedlach. Pierwszy odcinek już 16 kwietnia o 20:00 na antenie TVP Kultura oraz w internecie.

Das Mural. Niemieckie murale w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego na Zaspie.
Data:
21 kwietnia, godz. 12.00
Początek spaceru: Plama GAK, ul. Pilotów 11
Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/155322631805332/.

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk
Partner: Plama GAK
Harmonogram wykładów: www.ikm.gda.pl/lokalniprzewodnicy.
Patroni medialni: Trójmiasto.pl, Poznaj Świat, iBedeker.pl, Radio Gdańsk

 

Dodaj komentarz