Festiwal Dekonstrukcji Słowa „Czytaj!”

plakat Czytaj2016 Szósta edycja Festiwalu „Czytaj!” to nowe pomysły, inspiracje i wyzwania. Niezmienny pozostaje jednak fakt, że na tydzień zmieniamy Częstochowę w wielki labirynt słów i literackich kontekstów. Od 19 do 25 września zapraszamy wszystkich miłośników dobrych książek, teatru, sztuk wizualnych, muzyki i nieoczywistych, czytelniczych gier i zabaw.

Ania Wójcik przygotuje specjalnie dla nas festiwalową czytelnię Stacja Czytaj! na Dworcu Głównym PKP. Będziemy kolektywnie czytaj hipertekst (Zmrok. Symfonia), grać w grę paragrafową (Zombookie), miejską (W pogoni za królikiem), larpa (Ślub w Westeros) i planszówki.
Na zainteresowanych czekają warsztaty teatralne, literackie i introligatorskie.
Natomiast w ramach pielęgnowania pięknej tradycji czytania na głos i w towarzystwie Koło Gospodyń Miejskich będzie czytać erotyki, a Sebastian Banaszczyk z Patrycją Sawicką flash fiction. Michał Wilk zabierze nas na literacki spacer po Częstochowie, a Krzysztof Bartnicki opowie o tym, jak graficznie można zmierzyć się z Finnegans Wake. Fani muzyki nie mogą przegapić koncertu nowofalowego Variété, literackiej taperki Krzycha Niedźwieckiego i podróży z Guliwerem w wykonaniu Aleksandry Szwejkowskiej-Belicy. Do kina warto będzie wybrać się na Kosmos, gdzie Żuławski dekonstruuje Gombrowicza. Z kolei na teatralnej scenie Marcin Ciężki zmierzy się z tekstami Henryka Grynberga w monodramie Kabaret po tamtej stronie. Oczywiście nie zabraknie również literackich zabaw dla najmłodszych, wymiany książki i klasycznych spotkań autorskich (z Michałem Rusinkiem, Włodzimierzem Nowakiem, Mateuszem Torzeckim, Martą Abramowicz, Mariuszem Urbankiem, Katarzyną Surmiak-Domańską, Kubą Wojtaszczykiem, Mariuszem Czubajem oraz Marcinem Podolcem).

Szczegółowy PROGRAM CZYTAJ! 2016 🙂

Zapraszamy!!

Dodaj komentarz