Courtney Barnett potrzebuje jeszcze trochę czasu

Courtney Barnett prezentuje drugi klip do drugiego singla promującego płytę „Tell Me How You Really Feel. „Need A Little Time” to jedna z najpiękniejszych piosenek napisanych przez Courtney Barnett. Prezentuje majestatyczną strukturę, wykonanie i dynamikę.

Po zaraźliwym pierwszym singlu „Nameless, Faceless”, który był bardzo polityczną piosenką nadszedł czas na zmianę frontu. Nowy utwór z nadchodzącej płyty australijskiej artystki to oświadczenie innego typu. Jego piękno opiera się na delikatności i bezbronności w głosie wokalistki, który z każdym wersem zdobywa więcej mocy, do apogeum w refrenie. Barnett po raz kolejny pokazała swój najwyższej klasy kunszt w pisaniu tekstów. Każda linijka wydaje się przełożeniem jej doświadczeń na pełną metafor poezję.

Teledysk do utworu stworzył Danny Cohen, z którym Courtney współpracowała wielokrotnie. Stwierdza, że:

„Need A Little Time” wydaje się unosić. Postanowiłem pobawić się ze znaczeniem tej piosenki. Courtney potrzebowała trochę czasu z dala od siebie samej i całego świata. Nie chciałem pokazać jak opuszcza swoich przyjaciół, rodzinę i fanów, to musiało być bardziej metaforyczne. Ona porusza się w czasie i przestrzeni i kończy w jakiejś odizolowanej części wszechświata. Wreszcie udało jej się znaleźć czas. Tylko ona, gitara i śpiewanie w przestrzeni kosmicznej, gdzie nie musi niczym się martwić”

Premiera płyty „Tell Me How You Really Feel” będzie miała miejsce 18 maja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Test AntySPAMowy *