Courtney Barnett potrzebuje jeszcze trochę czasu

Courtney Barnett prezentuje drugi klip do drugiego singla promującego płytę „Tell Me How You Really Feel. „Need A Little Time” to jedna z najpiękniejszych piosenek napisanych przez Courtney Barnett. Prezentuje majestatyczną strukturę, wykonanie i dynamikę.

Po zaraźliwym pierwszym singlu „Nameless, Faceless”, który był bardzo polityczną piosenką nadszedł czas na zmianę frontu. Nowy utwór z nadchodzącej płyty australijskiej artystki to oświadczenie innego typu. Jego piękno opiera się na delikatności i bezbronności w głosie wokalistki, który z każdym wersem zdobywa więcej mocy, do apogeum w refrenie. Barnett po raz kolejny pokazała swój najwyższej klasy kunszt w pisaniu tekstów. Każda linijka wydaje się przełożeniem jej doświadczeń na pełną metafor poezję.

Teledysk do utworu stworzył Danny Cohen, z którym Courtney współpracowała wielokrotnie. Stwierdza, że:

„Need A Little Time” wydaje się unosić. Postanowiłem pobawić się ze znaczeniem tej piosenki. Courtney potrzebowała trochę czasu z dala od siebie samej i całego świata. Nie chciałem pokazać jak opuszcza swoich przyjaciół, rodzinę i fanów, to musiało być bardziej metaforyczne. Ona porusza się w czasie i przestrzeni i kończy w jakiejś odizolowanej części wszechświata. Wreszcie udało jej się znaleźć czas. Tylko ona, gitara i śpiewanie w przestrzeni kosmicznej, gdzie nie musi niczym się martwić”

Premiera płyty „Tell Me How You Really Feel” będzie miała miejsce 18 maja.

Dodaj komentarz