Album „Copula Mundi” został nagrany w listopadzie 1991 roku w studiu Gold Rock należącym do Roberta Brylewskiego. Skład, który zarejestrował album to: Paulus von Kinsky – wokal, Tony von Kinsky – gitara, wokal, Artur von Kinsky – gitara basowa, Czubek – perkusja. Reedycja trafi do ogólnopolskiej sprzedaży 11 grudnia.

Kompaktowa reedycja albumu ukazała się jesienią tego roku nakładem Requiem Records. W skład wydawnictwa wchodzi między innymi książeczka z niepublikowanymi dotąd zdjęciami zespołu i archiwalnymi materiałami prasowymi. 25 listopada do sklepów trafiła winylowa wersja albumu, którą wydała Antena Krzyku.

Kinsky rozwijając figury post rockowego modelu wykorzystuje nadal stylistykę gatunków ekstremalnych takich jak HC czy death metal. Jednocześnie nasyca kompozycje atmosferą przypominającą raczej muzykę współczesną niż rockową. Odważne sięganie po rozwiązania strukturalne i z drugiej strony free jazzowe rysuje bardzo szerokie spektrum form i rozwiązań. Energia i subtelność przenikają się w unikatowy sposób tworząc niepowtarzalny konglomerat muzycznych emocji – od monumentalnych rozwiązań sonorycznych po subtelne gry ciszą i szmerami. Twórczość kwartetu jest trudna do jednoznacznego zdefiniowania, sam zespół stosuje określenie „muzyka spekulatywna”.

W tym roku Kinsky zagrał serię znakomicie przyjętych koncertów (m.in. OFF Festival w Katowicach i Requiem Festival w Warszawie) i zaprasza na kolejne koncerty.
Najbliższe:

10.12. Poznań, Las – https://www.facebook.com/las.poznan
11.12. Gorzów Wlkp, CKN Centrala – https://www.facebook.com/CknCentrala/
12.12. Legnica, Spiżarnia – https://www.facebook.com/events/1635297930072693/

Foto: Joanna Sochaj
Cantaramusic

Dodaj komentarz