Chris Botti, amerykański trębacz smoothjazzowy, zdobywca prestiżowej nagrody Grammy, znów odwiedzi Polskę – jesienią będzie można go posłuchać na żywo w Łodzi. Jak podkreśla w wywiadach: – Polska publiczność jest najlepsza na świecie.

Ten znakomity muzyk zagra serię koncertów w naszym kraju; na jego trasie nie mogło zabraknąć klubu Wytwórnia.

Od czasu wydania zachwalanego przez krytyków albumu „When I Fall In Love” w 2004 r. Chris Botti został jednym z najbardziej docenianych amerykańskich instrumentalistów. Jego płyty pokryły się złotem i platyną.

Artysta gra trasy koncertowe na całym świecie, sprzedał ponad cztery miliony albumów; znalazł najlepszą dla siebie formę twórczej ekspresji, która rozpoczyna się w jazzie i rozszerza się poza granice pojedynczego gatunku.

W ciągu ostatnich trzech dekad Botti nagrywał i występował z najlepszymi, w tym ze Stingiem, Lady Gagą, Michaelem Bublé, Paulem Simonem, StevenemTylerem, a nawet Frankiem Sinatrą.

Zdarza się, że jest w trasie 300 dni w roku; występował z wieloma najlepszymi orkiestrami na najbardziej prestiżowych scenach świata – od Carnegie Hall i Hollywood Bowl do Sydney Opera House i Real Teatro di San Carlo we Włoszech.

Album „Impression” oraz wszystkie poprzedzające go wydawnictwa dały możliwość poznania Chrisa Bottiego jako jednego z najważniejszych oraz najbardziej innowacyjnych postaci współczesnego świata muzyki.

CHRIS BOTTI
25.10.2015 GODZ. (NIEDZIELA)
Organizator:
 Klub Wytwórnia i LiveNation
Bilety: od 129 zł – dostępne na stronie www.livenation.pl

Źródło zdjęcia: http://www.uptowntheatrenapa.com/event/chris-botti-2/

Dodaj komentarz