22 lutego przypada 207. rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Z tej okazji w ramach inicjatywy Time for Chopin o godzinie 16.00 odbędzie się bezpłatny koncert. W programie znajdą się zarówno znane, jak i mniej popularne utwory tego kompozytora, a wykona je Katarzyna Kraszewska. 

Choć historycy i znawcy życia Fryderyka Chopina nadal nie mają pewności co do daty jego urodzin, niewątpliwie 22 lutego oraz 1 marca to dni, kiedy w salach koncertowych często rozbrzmiewa muzyka jednego z najwybitniejszych wirtuozów. Również w ramach codziennych koncertów chopinowskich Time for Chopin nie mogło zabraknąć specjalnego wydarzenia, którym organizatorzy chcą uczcić pamięć kompozytora oraz popularyzować jego ponadczasową muzykę. 22 lutego o godzinie 16.00 w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie w kameralnej atmosferze i w blasku świec odbędzie się bezpłatny koncert.

Urodzinowy repertuar

Katarzyna Kraszewska, utalentowana pianistka specjalizująca się w muzyce OLYMPUS DIGITAL CAMERAChopina, wykona utwory z różnych okresów twórczości kompozytora. W czasie ok. 45-minutowego koncertu zabrzmią znane kompozycje jak: Walc Des-dur op. 64 nr 1 tzw. Minutowy, Etiuda c-moll op. 10 nr 12 Rewolucyjna czy Polonez As-dur op. 53. Słuchacze zapoznają się również z mniej rozpoznawalnymi utworami jak Preludium d-moll op. 28 nr 24 i Scherzo b-moll op. 31. Po zakończonym koncercie na gości czekać będzie słodka urodzinowa niespodzianka.

O godzinie 18.00 odbędzie się codzienny biletowany koncert. Projekt artystyczny Time for Chopin objęty jest patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury.

Kalendarz koncertów znajduje się na stronie www.TimeforChopin.pl.

 

Dodaj komentarz