22 lutego przypada 207. rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Z tej okazji w ramach inicjatywy Time for Chopin o godzinie 16.00 odbędzie się bezpłatny koncert. W programie znajdą się zarówno znane, jak i mniej popularne utwory tego kompozytora, a wykona je Katarzyna Kraszewska. 

Choć historycy i znawcy życia Fryderyka Chopina nadal nie mają pewności co do daty jego urodzin, niewątpliwie 22 lutego oraz 1 marca to dni, kiedy w salach koncertowych często rozbrzmiewa muzyka jednego z najwybitniejszych wirtuozów. Również w ramach codziennych koncertów chopinowskich Time for Chopin nie mogło zabraknąć specjalnego wydarzenia, którym organizatorzy chcą uczcić pamięć kompozytora oraz popularyzować jego ponadczasową muzykę. 22 lutego o godzinie 16.00 w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie w kameralnej atmosferze i w blasku świec odbędzie się bezpłatny koncert.

Urodzinowy repertuar

Katarzyna Kraszewska, utalentowana pianistka specjalizująca się w muzyce OLYMPUS DIGITAL CAMERAChopina, wykona utwory z różnych okresów twórczości kompozytora. W czasie ok. 45-minutowego koncertu zabrzmią znane kompozycje jak: Walc Des-dur op. 64 nr 1 tzw. Minutowy, Etiuda c-moll op. 10 nr 12 Rewolucyjna czy Polonez As-dur op. 53. Słuchacze zapoznają się również z mniej rozpoznawalnymi utworami jak Preludium d-moll op. 28 nr 24 i Scherzo b-moll op. 31. Po zakończonym koncercie na gości czekać będzie słodka urodzinowa niespodzianka.

O godzinie 18.00 odbędzie się codzienny biletowany koncert. Projekt artystyczny Time for Chopin objęty jest patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury.

Kalendarz koncertów znajduje się na stronie www.TimeforChopin.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Test AntySPAMowy *