Kontynuacja bestsellerowej powieści asa polskiego wywiadu

Polski przemytnik Dominik szuka odwetu na osobach odpowiedzialnych za śmierć przyjaciela  i ukochanej kobiety. Po jego stronie niespodziewanie staje agentka KGB, Jekatierina Iwanowa – okazuje się, że łączy ich wspólny wróg.

Dominik już wie, kto stoi za śmiercią jego najbliższych, i postanawia się zemścić. Pomagają mu w tym Dolores, sympatyzująca z Dominikiem agentka Mosadu, oraz jej kochanek Malcolm Grey.

Dolores odkrywa, że za zamachem na prezydenta Kennedy’ego stoją Van Vertowie – wpływowa rodzina, którą Dominik pragnie zniszczyć.
W zemście na Van Vertach chce im pomóc agentka KGB, Jekatierina Iwanowa. Rosjanka ma osobiste powody, by podjąć współpracę z polskim przemytnikiem.
Międzynarodowa grupa, którą połączył wspólny cel, rozpoczyna zakrojoną na dużą skalę akcję.

Bez sumienia to wciągająca i pełna napięcia fabuła, nasycona licznymi detalami z pracy wywiadowczej. Autentyczność książki podnoszą też liczne odniesienia do najważniejszych wydarzeń z pierwszego okresu zimnej wojny.

Powieść „Bez przebaczenia” w niczym nie ustępuje klasykom gatunku pióra Roberta Ludluma czy Fredericka Forsytha. A to, że ma solidne historyczne podstawy, czyni ją jeszcze bardziej smakowitą.

M. Uciński, Gazeta.pl

image001

Wydawnictwo: Czarna Owca
Autor: Aleksander Makowski
Tytuł: Bez sumienia
Premiera: 18 listopada 2015
Cykl Szpiedzy
Wydanie pierwsze


Aleksander Makowski – miał opinię jednego z najzdolniejszych oficerów PRL-owskiego wywiadu.
Ukończył studia podyplomowe LLM Harwardzkiej Szkoły Prawa (1975–1976). Doktor nauk prawnych Instytutu Nauk Prawnych PAN (1978). W latach 1985–1988 naczelnik Wydziału XI Departamentu I MSW. W latach 1992–2007 współpracownik Zarządu Wywiadu Urzędu Ochrony Państwa i wywiadu wojskowego WSI.
Autor bestsellera Tropiąc Bin Ladena, bohater fascynującej książki Zawód: szpieg. Książką Bez przebaczenia zadebiutował jako powieściopisarz.

Dodaj komentarz