„Alita: Battle Angel” po raz pierwszy w Polsce!

17 grudnia, prawie dwa miesiące przed oficjalną premierą, w Cinema City zaprezentowano fragmenty filmu „Alita: Battle Angel”. Film wejdzie na ekrany dopiero w Walentynki 2019, jednak wszyscy, niecierpliwie odliczający dni do premiery, specjalnie zaproszeni na to wydarzenie fani, mieli okazję zapoznać się nieemitowanymi nigdzie wcześniej fragmentami filmu. Dodatkowo, ekskluzywnie można było zobaczyć wywiady z twórcami i nigdzie wcześniej niepublikowane materiały backstage’owe! Pokaz odbył się w sali IMAX® 3D, gdzie wyjątkowa technologia obrazu i dźwięku wciągneła fanów w samo centrum wydarzeń. Pokaz był jedyną taką okazja w Polsce!

„Alita: Battle Angel” w reżyserii Roberta Rodrigueza, to niezwykle wyczekiwany film, który jest adaptacją serii mang autorstwa Yukito Kishiro. Historia filmu jest dość ciekawa, ponieważ pracę nad nim rozpoczął James Cameron jeszcze w 2005 roku. Według niego dostępne wtedy efekty specjalnie nie były dość dobre dla potrzeb realizacyjnych filmu, więc odłożył scenariusz na później. Jako fan mangi, Robert Rodriguez, zainteresował się pracą Camerona, który zaproponował mu przejęcie projektu i tak właśnie to on został reżyserem filmu „Alita: Angle Battle”. Główna postać została co prawda wygenerowana komputerowo, jednak to aktorka Rosa Salazar użyczyła głosu bohaterce, wzięła udział w cyfrowej kreacji ruchów postaci. W filmie występują także Christoph Waltz (Dr Dyson Ido), Jennifer Connelly (Chiren), Mahershala Ali (Vector), Ed Skrein (Zapan), Michelle Rodriguez (Gelda) i Keean Johnson (Hugo).

Film opowiada historię tytułowej Ality, cyborga, który budzi się bez pamięci w świecie zniszczonym przez technologiczna katastrofę. Niejaki Dr Ido, znajduje ją i otacza opieką. Dr Ido szybko odkrywa, że w ciele Ality, kryje się serce i dusza niezwykłej młodej kobiety z bardzo skomplikowaną przeszłością. Alita uczy się nowego życia na ulicach pełnego niebezpieczeństw Miasta Złomu. Jej przyjaciel Hugo, uważa, że zna sposób, by Alita odzyskała pamięć, jednak Dr Ido robi wszystko by chronić ją przed tajemnicami przeszłości. Czy bohaterka da radę pokonać śmiertelnie niebezpieczne siły rządzące miastem i uratuje swoich przyjaciół, rodzinę i świat? Fani Ality jako pierwsi w Polsce obejrzeli fragmenty filmu oraz specjalne niepublikowane wcześniej materiały wieczorem 17 grudnia, w Cinema City Sadyba Best Mall w Sali IMAX®! Była to wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników Ality.

Dodatkowo Cinema City przygotowało dla wszystkich gości pokazu specjalne filmowe gadżety!

https://www.youtube.com/watch?v=jym-bOKG8NU

Dzięki wyjątkowej technologii obrazu i dźwięku w salach IMAX® widzowie mogli jeszcze głębiej wejść w świat mangi Yukito Kishiro. Miasto Złomu na gigantycznym wydawało się jeszcze bardziej tajemnicze i niebezpieczne, a fani mogli łatwiej dostrzec wyjątkowe szczegóły, zrealizowanej z wielkim rozmachem produkcji. Technologia IMAX® to doświadczenie kinowe przekraczające granice wyobraźni. Wszystko przy najwyższej jakości dźwięku, który pozwoli widzowi zapomnieć o otaczającym go świecie.

Film wejdzie na ekrany 14 lutego we wszystkich 34 kinach Cinema City w 19 miastach w wersji 2D, oraz w wersji IMAX®, w kinach: Sadyba (Warszawa), Punkt 44 (Katowice), Galeria Plaza (Kraków), Poznań Plaza, Manufaktura (Łódź), Wroclavia (Wrocław).

Cinema City oferuje także unikalną, roczną kartę Cinema City Unlimited, dzięki której tylko za 46 zł lub 55 zł miesięcznie, każdy kto ceni wysokiej jakości filmową rozrywkę, może oglądać bez ograniczeń tyle filmów, ile chce.

Dodaj komentarz