4 marca w Teatrze Syrena odbędzie się uroczysta premiera spektaklu „Alicja w Krainie Czarów” w reż. Magdaleny Miklasz z muzyką Gaby Kulki.

Alicja_w_Krainie_CzarowDziewczynka przemierza we śnie kolejne strony powieści Lewisa Carolla. Każde spotkanie z nietuzinkowymi bohaterami książki to szansa na poznanie siebie oraz… różnorodnych gatunków teatralnych.

W inscenizacji Magdaleny Miklasz Alicja jest współczesną nam dziewczynką, która śni sen swojej ulubionej bohaterki z powieści Lewisa Carolla. Wędruje ona po onirycznej, abstrakcyjnej rzeczywistości, skonstruowanej niczym budowla z klocków. Na każdym etapie swojej podróży spotyka osobliwe postaci, przypominające Alicji osoby z jej otoczenia. Fascynują ją, drażnią, śmieszą, ale też inspirują. Każda z nich ukazana jest w zupełnie różnym estetycznie świecie i przedstawiona za pomocą odmiennych gatunków teatralnych (co stanowi element edukacyjny dla młodych widzów).

Podróż Alicji jest podświadomym poszukiwaniem siebie, próbą rozpoznania własnych pragnień i konfrontacją z otaczającym światem na płaszczyźnie snu.

Alicja w Krainie Czarów” w Teatrze Syrena to spektakl złożony ze zjawiskowych obrazów, wykorzystujący różnorodne gatunki teatralne i muzyczne (muzykę do przedstawienia skomponowała Gaba Kulka), bazujący na surrealistycznym poczuciu humoru, inspirowany filmami Tima Burtona i jedną z najsłynniejszych książek obrazkowych XX wieku – „Tam, gdzie żyją dzikie stwory” Maurice’a Sendaka.


Uroczysta premiera – 4 marca 2017 r., godz. 18:00

Na podstawie powieści Lewis Carroll
Tłumaczenie: Maciej Słomczyński

Reżyseria i adaptacja – Magdalena Miklasz
Asystentka reżysera – Natalia Sakowicz
Scenografia – Kamdi Sosnowska i Magdalena Niezgoda/Mini Mondo
Kostiumy – Ewa Woźniak
Asystentka kostiumologa – Barbara Wojtkowiak
Choreografia – Marta Bury
Muzyka – Gaba Kulka
Multimedia – Aleksander Janas
Charakteryzacja – Anna Wierzbicka

Tłumaczenie: Maciej Słomczyński

Obsada:
Lena Krawczyk/Emila Konarska – ALICJA 1
Anna Antoniewicz- ALICJA2
Agnieszka Makowska – KSIĘŻNA
Anna Stela – KRÓLOWA, MYSZ
Marcin Bartnikowski- BILL, MARCOWY ZAJĄC
Marcin Bikowski – GRYFON, SUSEŁ
Przemysław Glapiński- PROSIAK, KRÓL
Piotr Siejka – GĄSIENICA
Michał Konarski – BIAŁY KRÓLIK
Adrian Budakow – SZALONY KAPELUSZNIK

oraz dzieci:
Lena Szacoń, Jaśmina Bielińska, Zuzanna Płatek, Ola Dziedzic, Mela Kołosowska, Lena Krawczyk, Jakub Strach, Jakub Jóźwik, Emilia Konarska, Iwo Kozłowski

W sprzedaży dostępne są bilety na premierowy spektakl. Widzów, którzy jako pierwsi chcą obejrzeć nową produkcję zapraszamy do zakupu biletów bezpośrednio na stronie teatrsyrena.pl lub w kasie teatru. 

Dodaj komentarz