A_GIM – Akebia

7 kwietnia światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka A_GIM-a. Na „Votulii” artysta eksploruje obszary muzyki elektronicznej przywodzącej na myśl dokonania przedstawicieli takich labeli jak BPitch Control czy Kompakt Records. Materiał do tej pory promowały trzy single: Rajka z gościnnym udziałem Klarka, wokalisty Lilly Hates Roses, Carpet Burn, gdzie na featuringu udzielił się duet BeMy oraz instrumentalne Panzerschokolade.

Teledysku doczekał się kolejny utwór z solowego wydawnictwa producenta. Nagraną we współpracy z Bshosą Akebię” ilustruje czarno-biały klip wyreżyserowany przez Milę Antosik i Piotra Ogińskiego. Surowość ujęć doskonale współgra z metalicznym, powtarzalnym beatem dyktowanym przez automat perkusyjny. W rolę główną wcielił się łódzki performer Pan Mirosław., który na co dzień, kultywując rodzinne tradycje, swoim tańcem wyraża miłość do ruchu i muzyki na ulicach miasta. Klip już przedpremierą spotkał się z dużym uznaniem środowiska filmowego podczas Berlin Music Video Awards 2017!

A_GIM-a w najbliższym czasie czekają występy na letnich festiwalach. 23 czerwca zagra na Metronome Festival w Pradze u boku Garden City Movement, GusGus czy Solomuna. 29 czerwca pojawi się w Gdyni na Open’erze, a 7 lipca wraz z Deasem uświetni program sceny Red Bull Music Academy podczas katowickiego Tauron Nowa Muzyka Festival.

Dodaj komentarz