Zobacz najlepsze polskie 30’ w Cinema City!

Najlepsze_Polskie_30_2_PlakatPierwsza odsłona cyklu Najlepsze polskie 30’ przyciągnęła do kin tłumy i spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem widzów. W czwartek 19 kwietnia Cinema City zaprasza po raz drugi na wyjątkowy pokaz polskich filmów krótkometrażowych, nagrodzonych na polskich i międzynarodowych festiwalach. Tym razem wyświetlone zostaną aż 4 znakomite produkcje przedstawiające 4 różne światy i całą paletę emocji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Nie przegap szansy na spotkanie z największymi talentami młodego polskiego kina. Taka okazja tylko w Cinema City i tylko 19 kwietnia!

„Najlepsze polskie 30” to pokaz filmów trwających maksymalnie 30 minut. Czy tak niewiele czasu wystarczy, aby przekazać widzowi coś wartościowego? Okazuje się, że tak. Cinema City organizuje już po raz drugi projekcję krótkich filmów polskich młodych twórców, których praca została dostrzeżona i uhonorowana nagrodami na licznych festiwalach w kraju i za granicą.

Już w czwartek 19 kwietnia w wybranych kinach Cinema City zostaną wyświetlone następujące najlepsze polskie 30’:

  • „Ja i mój tata” (reż. Aleksander Pietrzak) – ciepła i wzruszająca historia o schorowanym ojcu i opiekującym się nim  synu, pragnącym czerpać jak najwięcej z ostatnich dni życia taty. Emocje dodatkowo pobudza niesamowita muzyka Łukasza Targosza. Film zebrał wiele nagród m.in. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Krakowskim Festiwalu Filmowym, Festiwalu Młodzi i Film.

https://www.youtube.com/watch?v=GQlJQ-JLEcg

  • „Nazywam się Julita” (reż. Filip Dzierżawski) – szczera i poruszająca historia matki i córki z przejmującymi rolami Marty Ścisłowicz i Aleksandry Koniecznej, które dają prawdziwy pokaz aktorskich zdolności. Fabuła, inspirowana prawdziwą historią, przedstawia trudną relację obu kobiet, które po 10 latach milczenia spotykają się i konfrontują skrywane przez lata uczucia i emocje. Reżyser filmu dostrzeżony już został przez publiczność na Krakowskim Festiwalu Filmowym oraz na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Znakomite zdjęcia wielokrotnie nagradzanego Adama Palenty, podkreślają wyjątkowy realizm filmu.
  • „Baraż” (reż. Tomasz Gąssowski) – film okrzyknięty najlepszym aktorskim krótkim metrażem Warszawskiego Festiwalu Filmowego, ukazuje, jak młody ojciec, wykorzystując wspólną pasję do piłki nożnej, stara się przekazać synowi zasady, jakimi powinien kierować się w życiu, choć sam nie zawsze się do nich stosuje. Historia ta pełna humoru i miłości nagrodzona została m.in. na prestiżowym Europejskim Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Brest we Francji i Festiwalu Transatlantyk.

  • „Więzi” (reż. Zofia Kowalewska) – trwający zaledwie 18 minut dokument zdołał podbić filmowy świat i znalazł się na oscarowej shortliście. Reżyserka to studentka, która w klasie maturalnej nakręciła film o kryzysie małżeńskim swoich dziadków, którzy po 45 latach wspólnego pożycia przestali się dogadywać i zdecydowali się na rozstanie. Uwaga i czułość, z jaką ukazani są bohaterowie zostały dostrzeżone i docenione najpierw na rodzinnym podwórku (Krakowski Festiwal Filmowy, T-mobile Nowe Horyzonty) i na całym świecie (Sundance Film Festival, IDFA).

Niewątpliwie warto skorzystać z okazji i odwiedzić Cinema City, by samemu móc ocenić polskie najlepsze metraże. Nie zabraknie momentów pełnych wzruszeń i uśmiechu. Z pewnością opuścimy salę kinową przepełnieni refleksjami o tym, co naprawdę istotne w życiu.

 

Druga odsłona cyklu „30’ Najlepsze krótkie polskie metraże” zorganizowana będzie w czwartek 19 kwietnia w wybranych kinach Cinema City: Arkadia, Galeria Mokotów, Promenada, Galeria Północna (Warszawa Białołęka), Wroclavia (Wrocław), Bonarka (Kraków), Wolność (Częstochowa), Toruń Plaza, Krewetka (Gdańsk), Punkt 44 (Katowice), Starogard, Zielona Góra, Bielsko-Biała, Felicity (Lublin), Poznań Plaza, Łódź, Sosnowiec, Rybnik, Bytom, Gliwice, Ruda, Wałbrzych, Bydgoszcz.

Cinema City oferuje także unikalną, roczną kartę Cinema City Unlimited, dzięki której tylko za 46 zł lub 55 zł miesięcznie, każdy kto ceni wysokiej jakości filmową rozrywkę, może oglądać bez ograniczeń tyle filmów, ile chce.

Więcej informacji i bilety na www.cinema-city.pl oraz www.cinema-city.pl/unlimited.

Dodaj komentarz