Znamy wszystkich artystów tegorocznej Off Sceny.

Off Scena_1Muzyczne odkrycia i przebojowe brzmienia – już po raz piąty Netia OFF CAMERA prezentuje sekcję Off Scena. Do City of the Sun, Lazy Habits, Roo Panes, Mark McGowan, Carnival Youth, Jeremy Gara, którzy w tym roku wystąpią w ZetPeTe dołączają polscy artyści. Kogo usłyszymy w tym roku?

Off Scene otworzy koncert Reni Jusis , która zachwyca nowym stylem i podejściem do muzyki. Znany wokal ubrany w intrygujące i ciekawe brzmienie to zapowiedź fantastycznej przygody, którą 28 kwietnia kontynuować będzie nowojorskie trio City of the Sun.

Dzień później wystąpi Baasch  – producent muzyczny, kompozytor i wokalista, autor ścieżki dźwiękowej do filmu Tomasza Wasilewskiego „Płynące wieżowce”.  Tego samego dnia wieczoru scenie zobaczymy przedstawicieli szkockiej sceny muzycznej zespół home$lice oraz krakowski Off Scena_2_PLzespół Tumbling Walls. To muzyka nieoczywista, pełna skrajności.

30 kwietnia zanim Lazy Habits zagra najbardziej energetyczny koncert w historii Off Sceny, pojawi się So Flow, który w swojej twórczości zderza estetyki nu jazzu i muzyki neo soul. Czego można się spodziewać? Polemiki z tradycyjnymi brzmiem, samplowania polskich winyli i synchronii z żywymi instrumentami i charyzmatycznym głosem wokalistki.

1 maja to wieczór songwriterski. Zanim na scenie zagrają brytyjscy przedstawiciele gatunku, czyli Roo Panes i Mark Mark McGowan, melodyjne utwory, wypełnione dojrzałym wokalem prezentować będzie runforrest.

W drugi dzień majówki, przed łotewskim Carnival Youth wystąpi młody, ale już okrzykniętą nadzieją polskiej muzyki, zespół Sonbird. Ich szybko rozwijająca się kariera i coraz większe grono fanów, powoduje, że zespół, zapraszany jest na duże festiwale i gra koncerty m.in. z Myslovitz, Happysad, czy Organkiem.

3 maja dosłownie zatopimy się w nieoczywistych dźwiękach. Zanim na scenie zagra perkusista Arcade Fire – Jeremy Gara, emocje budować będzie Miro Kepiński – polski kompozytor filmowy i producent muzyczny, o którym coraz głośniej jest także poza granicami Polski. Jego koncert to mieszanka stylu klasycznego, z muzyką rockową i elektroniczną. Wcześniej na scenie wystąpi zespół Elements, który tworzy trzech doświadczonych muzyków – Andrzej Rajski na perkusji, Maciek Gładysz na gitarze i Leszek Bolik na gitarze basowej. Ich występy live nigdy nie są takie same, ale zawsze tak samo intrygujące i wciągające. Grupa kończy nowy album, a OffScenowy koncert będzie jedną z pierwszych okazji, aby usłyszeć go na żywo.

Ostatniego dnia na scenie zobaczymy BeMy. Zespół założyli dwaj bracia Mattia i Elie, urodzeni we Francji. Graja rock, choć w ich muzyce nie brakuje odgłosów popowych i elektronicznych inspiracji. Publiczność czeka rockowa impreza i zastrzyk dobrej energii. Przed nimi, po raz pierwszy zaprezentuje się na żywo zespół Taśma, ze swoimi piosenkowymi opowieściami osadzonymi w brzmieniu gitar i syntezatorów.

Dodatkowym elementem tegorocznej Off Sceny będą sesje nagraniowe, przeprowadzone w duetach polsko-zagranicznych – których efekty będą prezentowane po festiwalu na kanale Youtube.

Off Scena odbywać się będzie w dn. 28 kwietnia – 5 maja w klubie ZetPeTe w Krakowie (Kompleks Tytano, Dolnych Młynów 10). Podczas 7 wieczorów usłyszymy różną gatunkowo muzykę – od rocka, przez rap, po elektronikę. Partnerem OFF SCENY jest marka Tymbark.

Wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy, należy jednak odebrać darmową wejściówkę w przeddzień lub w dzień koncertu w Centrum Festiwalowym (Pałac pod Baranami, Rynek Główny 27) lub w Małopolskim Ogrodzie Sztuki. Ograniczona pula biletów dostępna w klubie przed pierwszym koncertem.

LINE-UP:

28.04
21:00 Reni Jusis
22:00 City of the Sun

29.04
20:00 Tumbling Walls
21:00 home$lice
22:00 Baasch

30.04
21:00 So Flow
22:00 Lazy Habits
01.05
20:00 Runforrest
21:00 Mark McGowan
22:00 Roo Panes
02.05
21:00 Sonbird
22:00 Carnival Youth
03.05
20:00 Elements
21:00 Miro Kępiński
22:00 Jeremy Gara
04.05
21:00 Taśma
22:00 BeMy

Dodaj komentarz