Znamy datę kolejnej edycji największych targów książki dziecięcej

Trzecia edycja Targów Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia 2019 roku. Tym razem wydarzenie zawita do wyjątkowej przestrzeni Centrum Praskiego Koneser. Udział we wszystkich atrakcjach jak zawsze będzie bezpłatny. Rusza też konkurs na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka.

Wszyscy rodzice, dla których książka jest niezastąpionym narzędziem wspierania rozwoju dziecka doskonale znają Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka organizowane przez Empik. To tutaj znajdują najciekawsze nowości wydawnicze, najpiękniej zilustrowane publikacje, rozwijające kreatywność warsztaty i szansę na spotkanie z najpopularniejszymi twórcami książek. Poprzednią edycję wydarzenia odwiedziło 15 tysięcy osób. Dzieci robiły chemiczne eksperymenty, własne lalki teatralne, rozkładały na części komputery, rozwiązywały detektywistyczne zagadki, a przede wszystkim wraz z rodzicami, pisarzami i ilustratorami eksplorowały świat bohaterów swoich ulubionych opowieści i bajek.

Tradycją Targów jest także uroczystość wręczenia nagród w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka – teraz odbędzie się już 10. edycja. W pierwszy kwietniowy weekend okaże się, jakie książki najbardziej przypadły do gustu małym czytelnikom i ich rodzicom. To publiczność wybiera zwycięskie tytuły spośród publikacji wyselekcjonowanych przez jury, w skład którego wchodzą specjalistki z dziedziny literatury dziecięcej: Dorota Koman, Ewa Gruda, Ewa Świerżewska, psycholog dziecięca dr Aleksandra Piotrowska oraz historyk sztuki Ewa Solarz. Organizatorzy konkursu zwiększyli do trzech liczbę kategorii, w których książki walczą o zwycięstwo, dając szansę także publikacjom dla dzieci w wieku 9-12 lat. Pozostałe kategorie to: do lat 5 oraz 6-8 lat. W terminie 3-21 grudnia wydawcy książek dziecięcych będą mogli zgłaszać tytuły do jubileuszowej edycji konkursu. Regulamin oraz formularz dostępny jest na stronie www.przecinekikropka.pl

Tym razem na przestrzeń dla Targów organizator wybrał Centrum Praskie Koneser w samym sercu warszawskiej Pragi. Kompleks dawnej fabryki po gruntownej rewitalizacji stał się miejscem tętniącym życiem i przyciągającym najbardziej interesujące inicjatywy z całej Warszawy.

Wraz z kolejnymi edycjami Targi oraz Konkurs zyskują także nowy logotyp. Dotychczas ich znakiem rozpoznawczym były ustawione obok siebie, uśmiechnięte symbole przecinka i kropki. W nowym brandingu te dwa znaki zostały połączone w całość – kropkę wpisano w przecinek, czyniąc z nich znak przypominający uśmiechniętą dziecięcą twarz.

 

Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka
6-7 kwietnia 2019
Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 2, Warszawa
wstęp wolny

Dodaj komentarz