„OBCE NIEBO” DARIUSZA GAJEWSKIEGO.

„Obce niebo” w reżyserii Dariusza Gajewskiego to pełen emocji i napięcia film o sile rodzicielskiej miłości. W główne role – walczących o córkę rodziców – wcielili się Agnieszka Grochowska (nagroda za główną rolę kobiecą na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni) oraz Bartłomiej Topa.  Film będzie miał swoją premierę 16 października, a już dziś prezentujemy Państwu towarzyszący filmowi teledysk do piosenki „Meteor shower” zespołu Pictorial Candi.

Muzykę do „Obcego nieba” skomponował twórczy, małżeński duet – Candelaria Saenz Valiente oraz Marcin Masecki. Dziś przedstawiamy Państwu teledysk do jednej z piosenek wykorzystanych w filmie. „Meteor Shower” jest dziełem zespołu Candelarii Saenz Valiente – Pictorial Candi – O bólu bycia niezauważaną, dramacie nastoletnich zauroczeń, zakochaniu się w samej miłości – życiu romantyzmem, który jest jak tykająca bomba w Twojej piersi – właśnie o tym jest piosenka „Meteor shower”.– tak o utworze opowiada Candi.

Basia (Agnieszka Grochowska) i Marek (Bartłomiej Topa) mieszkają w Szwecji. Jedno niewinne kłamstwo uruchamia lawinę podejrzeń i doprowadza do tego, że szwedzka opieka społeczna potajemnie odbiera im ukochaną córkę i oddaje rodzicom zastępczym. Miłość córki do matki zostaje wystawiona na próbę. Rodzice muszą zmierzyć się z bezlitosną biurokracją, dla której nie liczą się ludzkie uczucia. W obliczu koszmaru Basia i Marek decydują się na dramatyczną walkę o odzyskanie córki, niebezpiecznie balansując na granicy prawa.

„Obce niebo” Dariusza Gajewskiego, autora obsypanej nagrodami „Warszawy”, to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach, trzymająca w napięciu niczym najlepszy thriller. Na ekranie obok rewelacyjnych Agnieszki Grochowskiej i Bartłomieja Topy, występują znakomita dziewięcioletnia debiutantka Basia Kubiak oraz legenda skandynawskiego kina Ewa Fröling.

 

Dodaj komentarz