wakacje zahynthos

Grecja to jeden z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wśród turystów nie tylko z Europy, ale z całego świata. Kraj położony na samym krańcu Półwyspu Bałkańskiego przyciąga amatorów słonecznej pogody, wyśmienitego jedzenia i widoków zapierających dech w piersiach. Zakynthos dodatkowo jest jedną z wysp, na którą warto wybrać się w gronie znajomych.

Gdzie najlepiej jechać na Zakynthos?

Zakynthos to prawdziwy raj dla miłośników nocnego życia. Aby go zaznać, najlepiej zarezerwować sobie wakacje w jednym z wielu nowoczesnych hoteli zlokalizowanych w południowo-wschodniej części wyspy. W praktyce mowa o kurorcie Laganas, który cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród turystów spragnionych beztroskiej zabawy w pięknych okolicznościach przyrody. Szukając ofert wakacyjnych m.in. na https://www.traveligo.pl/ można znaleźć wiele obiektów położonych blisko modnych restauracji i barów, gdzie warto przetańczyć całą noc.

Kiedy warto lecieć na Zakynthos?

Greckie wyspy nie bez powodu co roku przeżywają prawdziwe oblężenie turystów. Pogoda w południowej części Europy zachwyca przez 365 dni i dosłownie na palcach jednej ręki można policzyć momenty, w których niebo przysłaniają ciemne chmury. Jeśli chcemy, aby nasze wakacje w Grecji stały pod znakiem kąpieli wodnych i słonecznych, Zakynthos warto odwiedzić w szczycie sezonu wakacyjnego. Temperatury w lipcu i sierpniu oscylują wokół 30 stopni Celsjusza, co stwarza idealną okazję do całodniowego plażowania. W nocy również nie sposób poczuć chłodu, dlatego też imprezy do białego rana to prawdziwa przyjemność. Jeśli jednak upały zazwyczaj dają nam się we znaki, urlop na Zakynthos warto zaplanować w innych miesiącach. Już od kwietnia turyści są świadkami przepięknej wiosny, kiedy roślinność kwitnie, a przyjemna temperatura w granicach 25 stopni Celsjusza zachęca do zwiedzania okolicy.

Zobacz także: https://zamowwizyte.pl/wakacje-w-turcji-zapierajace-dech-w-piersiach-widoki-nowoczesne-hotele-i-pyszne-jedzenie/

Co warto wiedzieć przed wyjazdem na Zakynthos?

Planując wakacje na Zakynthos warto dowiedzieć się nieco więcej o tej niezwykle atrakcyjnej wyspie. Jej zachodnie wybrzeże to przede wszystkim skalisty i górzysty pejzaż, dzięki któremu możemy podziwiać zapierające dech w piersiach klify na tle lazurowego morza. Jeśli szukamy rajskich, piaszczystych plaż, znajdziemy je w centralnej części wyspy. Urlop na Zakynthos to prawdziwa gratka dla amatorów aromatycznego jedzenia. Króluje tam kuchnia grecka, śródziemnomorska, ale można wyczuć w niej sporą dozę pikanterii. Nie brakuje lokalnych dań popularnych na całym świecie na czele m.in. z spetsofai – gulaszem z papryki i kiełbasy oraz nadziewanym królikiem.

Dodaj komentarz