Time for Chopin zaprasza miłośników muzyki Fryderyka Chopina do wspólnego świętowania 208. rocznicy jego urodzin. Z tej okazji w sobotę 24 lutego o godzinie 16.30 odbędzie się specjalny bezpłatny koncert. W programie znajdą się najpiękniejsze utwory kompozytora, a wykona je Joanna Różewska.

Odnośnie właściwej daty urodzin Fryderyka Chopina nadal nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Niektórzy uznają za ten dzień 22 lutego, inni powołują się na dokumenty wskazujące 1 marca. Niemniej jednak nie ma wątpliwości, że w tych dniach muzyka Chopina rozbrzmiewa wyjątkowo często.

W celu uczczenia pamięci kompozytora Time for Chopin zaprasza na specjalny koncert. W sobotę 24 lutego o godzinie 16.30 we wnętrzach Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików Joanna RTimeforChopin1óżewska zagra jedne z najpiękniejszych i najbardziej znanych utworów: Nokturn Des-dur op. 27 nr 2, Balladę g-moll op. 23, Mazurka cis-moll op. 50 nr 3, Fantaisie-Impromptu op. 66, Andante spianato i Wielkiego Poloneza Es-dur op. 22 oraz stosunkowo mało znane i rzadko grane Bolero op. 19. Ciekawostką jest, że fortepian, na którym grają artyści w Starej Galerii ZPAF, został niedawno przestrojony. Obecny strój to 432 Hz, który uznawany jest za pierwotną i naturalną częstotliwość charakteryzującą się miękkim, ciepłym brzmieniem, wykorzystywaną w muzykoterapii. To w niej również tworzył Fryderyk Chopin.

W sobotę o godzinie 18.00 odbędzie się codzienny biletowany koncert.

Time for Chopin został objęty patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury, a także patronatami medialnymi: Programu 2 Polskiego Radia, Polskiego Radia Chopin, TVP Kultura, magazynu Warsaw Insider i portalu Polskiej Organizacji Turystycznej www.polska.travel. Partnerem inicjatywy jest również Towarzystwo im. Fryderyka Chopina. Time for Chopin należy także do Warszawskiej Organizacji Turystycznej.

Kalendarz koncertów znajduje się na stronie www.TimeforChopin.eu.

Dodaj komentarz