Kobieta, która zmieniła świat

 DSC_0627Uczennica Maga” opisuje wydarzenia rozgrywające się setki lat przed czasami „Gildii Magów”. Jest to idealne wprowadzenie do świata bestsellerowej „Trylogii Czarnego Maga” autorstwa Trudi Canavan.

W odległej wiosce Mandryn dziewczyna imieniem Tessia pomaga swojemu ojcu w obowiązkach Uzdrowiciela – co bardzo niepokoi jej matkę, która wolałaby, żeby córka raczej poszukała męża. Chociaż Gildia Uzdrowicieli niechętnie przyjmuje w swe szeregi kobiety, Tessia marzy o pójściu w ślady ojca. Tymczasem w jej życiu następuje nieoczekiwany zwrot. Lecząc chorego przebywającego w rezydencji miejscowego maga, Mistrza Dakona, Tessia zmuszona jest odeprzeć zaloty sachakańskiego maga przebywającego tam w gościnie – i bezwiednie posługuje się magią. Teraz – jako uczennicę Mistrza Dakona – czeka ją zupełnie inna przyszłość”

Trudi Canavan australijska pisarka i publicystka oraz ilustratorka i projektantka. Kobieta o wielu talentach. Laureatka nagrody Aurealis dla najlepszego opowiadania fantasy.
Australijskie czasopismo zatrudniło panią Canavan, jako szefową działu graficznego poświęconego fantastyce Aurealis.

Trudi Canavan jest autorem trzech światowej sławy trylogii.

  • Trylogia Era pięciorga
  • Trylogia Czarnego Maga
  • Trylogia Zdrajcy

Uczennica maga to dodatkowa książka do trylogii czarnego maga. Opowiada historie, która wydarzyła się przed trylogią Czarnego maga.
Poznajemy dzieje magów żyjących kilkaset wieków przed gildią magów 🙂 Dzięki temu dowiadujemy się, jak powstawał oraz skąd zrodził się pomysł, a była to naprawdę niełatwa inicjatywa. Ponieważ ludzie żyjący w tamtych czasach żyli całkowicie inaczej.

Książka pozwala nam poznać odpowiedzi na pytania, które pozostawiła trylogia Czarnego maga. W końcu mamy szansę poznać prawdę, jak powstała słynna pustynia w Sachace oraz jak doszło do wielkiej wojny. Autorka pomyślała o wszystkim. Pozwoliła nam w pełni zaspokoić swoją ciekawość. Uczennica maga okazała się wspaniałym zwieńczeniem całej historii.

Trudi Canavan jak zwykle pokazała, że jest najlepsza w swojej dziedzinie i nie ma sobie równych. Książka trzyma w ciągłym napięciu. Podobnie jak jej poprzedniczki jest książką z typu tych, które wciągną bez reszty. W kwestii sposobu pisania oraz samej historii nie można nic zarzucić autorce.

Uczennica maga, nie odstaje od innych książek autorki, również pod względem wielu życiowych przesłań, które zostały wplecione w historie. Naprawdę rzadko zdarza się ostatnimi czasy, abyśmy wynieśli z książki coś więcej niż dobrą historię. Dla potwierdzenia swoich słów posłużę się przykładem.

„Nie ma czegoś takiego jak wolność, są tylko różne rodzaje niewoli.”

„Ale nauczyłyśmy się, że przyjaźń i posiadanie kogoś, z kim można porozmawiać, warte jest więcej niż złoto. Może nawet więcej niż wolność”

Przyznam, że ten drugi cytat poruszył mnie do reszty. Stał się dla mnie bardzo wyjątkowy.

I tym razem autorka do książki dorzuciła dwie mapki. Przedstawiają one dawne tereny Kyralii oraz Sachaki. Osobiście bardzo lubię te mapki. Pozwalają odnaleźć się w sytuacji oraz dobrze zrozumieć wygląd tamtych terenów. Również dzięki tym ilustracjom możemy porównać, jak wyglądały dawniej te krainy, a jak wyglądają teraz. Jest to bardzo fajna sprawa.

DSC_0628

Cóż mogę powiedzieć na zakończenie. Książka zachwyca jak wszystkie autorstwa pani Canavan, więc wydaje mi się, że więcej nie trzeba tutaj mówić.

 A.

Uczennica Maga Trudi Canavan Recenzja Ksiazki Okladka

Dodaj komentarz