Trzy dni świętowania – Manufaktura ma 12 lat!

Kamil Bednarek, O.S.T.R i Strachy na Lachy, skoki na bungee, tunel aerodynamiczny, ekstremalne karuzele, rycerze, Glinoludy i postacie z bajek. To tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Manufakturę z okazji 12. urodzin. Świętowanie rozpocznie się w piątek 18 maja i potrwa do niedzieli.

Zaczynamy Koncertowo

Bednarek BandW tym roku na muzycznej scenie zaplanowano trzy koncerty. Jako pierwszy, w piątek 18 maja o godzinie 19, wystąpi Kamil Bednarek z zespołem. Artysta już od dziesięciu lat propaguje w kraju muzykę reggae, jednak prawdziwą popularność zdobył w 2010 roku dzięki telewizyjnemu programowi „Mam Talent”. Od tamtej pory Bednarek nie zwalnia tempa i z roku na rok podbija serca kolejnych fanów. W 2013 roku zespół BEDNAREK zwyciężył w plebiscycie MTV Music Awards w Europie Środkowej. Koncert potrwa do godziny 20.30, a po nim na gości czeka specjalna, urodzinowa niespodzianka – Manufaktura „strzeli F.O.H.-a”. Będzie to prawdziwa uczta dla oka oraz ucha, artystyczny DJ Show z elementami… zaskoczenia!
fot._Adam_PolanskiW sobotę, 19 maja o godzinie 19 wystąpi zespół Strachy na Lachy, lider sceny rocka alternatywnego, ska i folku. Koncert spodoba się również miłośnikom lżejszych brzmień, bo kto nie zna przebojów „Dzień Dobry Kocham Cię” czy „Piła Tango”? Zespół zagra m.in. utwory z najnowszego albumu „Przechodzień na Wschodzie”. O 20.30 na muzycznej urodzinowej scenie Manufaktury pojawi się O.S.T.R., wywodzący się z Łodzi i uwielbiany przez łodzian muzyk, producent, instruOSTR_2018_fot_AsfaltStudiosmentalista i raper. Ostry jest autorem 21 albumów muzycznych, zdobył 5 złotych i 4 platynowe płyty, to także trzykrotny laureat Fryderyka – Nagrody Akademii Fonograficznej. O.S.T.R. to muzyk, którego koncertu nie można przegapić. Nie zabraknie też DJ-setów i konkursów dla uczestników, całość ze sceny poprowadzi znana z Radia ESKA Łódź, Sylwia Kurzela.

Będzie się kręcić

Urodziny to także czas pozytywnego zawrotu głowy. Manufaktura zadbała o stopniowanie emocji. Najodważniejszym i spragnionym silnych wrażeń proponuje skok na bungee z skok na bungeesiedemdziesięciometrowego dźwigu. Koszt zabawy to 100 zł, nad bezpieczeństwem skoków czuwać będzie ekipa doświadczonych instruktorów, którzy od 7 lat przyjeżdżają do Manufaktury i prowadzą jedyne w naszym województwie skoki na bungee. Skakać mogą dorośli i młodzież po 16 roku życia, z pisemną zgodą opiekunów, którzy jednak muszą pojawić się osobiście. Niezapomnianych wrażeń dostarczy oczywiście Tyrolka w Manu – zjazd na stalowej linie piętnaście metrów nad rynkiem Manufaktury kosztuje od 20 do 30 zł. Ekstremalne emocje gwarantuje Mega Drop, czyli wieża swobodnego spadania. Za 20 zł można będzie „spaść” z wysokości 40 metrów i poczuć prędkość do 100 km/h. W niedzielę równie niepowtarzalne emocje zapewni Diabelski Młyn1jedyny w Polsce przenośny tunel aerodynamiczny. Wiatr w tunelu osiąga prędkość 200 km/h i może unieść dorosłego człowieka na wysokość półtora metra. Zabawa jest całkowicie bezpieczna, każdy uczestnik przejdzie teoretyczne szkolenie, rozgrzeje się pod okiem instruktora i zostanie wyposażony w specjalny kombinezon. Miłośnicy bujania mogą liczyć na Street Fighter, karuzelę która ruchem wahadłowym wznosi się 16 metrów nad ziemię, dodatkowo siedziska obracają się wokół własnej osi. Dla uspokojenia emocji świetnie nadaje się Młyńskie Koło – trzydziestometrowa karuzela pozwoli zobaczyć Łódź z niecodziennej perspektywy. W dwudziestu stylizowanych gondolach jest miejsce dla osiemdziesięciu osób (bilet normalny 15, ulgowy 10 zł).

Zabawa dla całych rodzin

Gliniada1Jak co roku Manufaktura dba o to, by podczas świętowania nie zabrakło atrakcyjnych zabaw dla dzieci i całych rodzin. Tak będzie i tym razem. Nowością tegorocznych urodzin będzie Melobike – wyjątkowa muzyczna instalacja stworzona dla miłośników rowerów i… muzyki. Uczestnicy, pedałując, będą wydobywać z rowerów dźwięki pojedynczych instrumentów, jadąc wspólnie mogą zagrać jeden ze znanych utworów Kultu, Czesława Niemena czy Marka Grechuty. W sobotę od godziny 12 po rynku paradować będą Glinoludy – artyści performerzy z grupy Bogdana Nowaka, twórcy ceramiki pochodzącego z Bolesławca, pokryci gliną. Podczas parady zaplanowano pokazy i animacje z ich udziałem. Najmłodsi na pewno nie ominą atrakcji wesołego miasteczka – czeka tu na nich Zamek Strachu i Pałac Śmiechu (bilet kosztuje 7 zł). W lunaparku nie może też zabraknąć samochodzików – zabawę dla całych rodzin gwarantuje Autodrom. Przygotowano aż 16 pojazdów, gotowych do zderzeń (koszt to 15 zł od autka). W niedzielę 20 maja na rynku stanie strefa Fun Factory, czyli rycerskie tory przeszkód dla najmłodszych. Wśród nich: Twierdza Gigant, zjeżdżalnia w kształcie smoka, forteca, wieża rycerska i wiele innych. Na dziedzińcu zamkowym można będzie spotkać wojów z Pocztu Rycerskiego Herbu Sobol. Poprowadzą oni pokazy rycerskie i warsztaty: pojedynki i walki grupowe, walki dla najmłodszych, szkolenia na giermka i naukę strzelania z łuku.
Niedziela 20 maja to również finał akcji odbywającej się cyklicznie w niedziele niehandlowe w Manufakturze pt: „Kino na talerzu”. Tego dnia food court zamieni się w prawdziwy bajkowy raj dla najmłodszych. Gospodarzami będą Emotki, a do wspólnej zabawy zaproszą Minionki, Angry Birds, Hrabia Drakula z córką Mavis oraz Spongebob. Na najmłodszych czekają: konkursy, zabawy, malowanie buziek oraz wspólne gotowanie z laureatem programu MasterChef Junior – Brunonem Plucińskim.

 

Dodaj komentarz