„Trylogia ciszy” – Alicja Masłowska-Burnos

baner_trylogia_ciszyCiepła, optymistyczna i refleksyjna „Trylogia ciszy” to powieść o najcenniejszych wartościach w życiu człowieka, mądrości odcinania się od traumatycznej przeszłości i potędze wybaczania. Wątek obyczajowy ciekawie wzbogacony kryminalną intrygą. Książka do czytania w gorzkie i słodkie dni.

Wszystkie części „Nie wchodź w moją ciszę” – cz. I, „Odprowadzam ciszę” – cz. II oraz najnowsza, premierowa cz. III „Osobliwość ciszy” kryją w sobie kilka gatunków literackich począwszy od dramatu psychologiczno-erotycznego z elementem kryminału, skończywszy na trzymającym w napięciu thrillerze.

Debiutancka książka autorki, czyli pierwsza cześć trylogii – ,,Nie wchodź w moją ciszę”, na długo przed premierą znalazła się na liście portalu edutoria.pl wśród 13 świetnie zapowiadających się książkowych premier 2016 roku.

Główną bohaterką jest Maja – piękna, niezależna i bardzo inteligentna 32 letnia singielka zmagająca się od lat z problemem pracoholizmu i perfekcjonizmu, co niestety nie do końca sobie uświadamia.
Przewrotny los, który nieoczekiwanie stawia na jej drodze mężczyznę, przystojnego i charyzmatycznego dewelopera Adama, zmusza bohaterkę do zmiany i analizy własnego samodestrukcyjnego postępowania. Miłość Mai i Adama przeradza się w trudny i bardzo namiętny romans… Dla Adama bohaterka podejmuje niełatwą walkę ze swoim nałogiem. Obok pary kochanków, bardzo ważną postacią w powieści jest Albert Lenkiewicz, szef Mai, zamieszany między innymi w nielegalne przeprowadzanie przetargów… W książce nie brakuje również refleksji dotyczących macierzyństwa, strachu przed nim, jako czymś zupełnie nieznanym i niezrozumiałym dla głównej bohaterki… Powieść jest bardzo współczesna i spójna w narracji. Czytelnik w kolejnych rozdziałach książki orientuje się, iż nie ma do czynienia z klasycznym „love story”, tylko z dramatem psychologicznym, mówiącym o przejmującej stracie, jaką stanowi tytułowa cisza głównej bohaterki…

Książka polecana kobietom w różnym wieku, wahającym się nad bardzo współczesnym wyborem – kariera czy macierzyństwo. Kierowana również do kobiet i mężczyzn, którzy nadzwyczaj mocno poświęcają się pracy zawodowej. Powieść niewątpliwie wykracza poza ramy gatunku literatury typowo kobiecej, co stanowi jej niewątpliwy atut.

Alicja Masłowska-Burnos – dolnoślązaczka, z wykształcenia mgr fizjoterapii. Gdy poczuła, że praca w wyuczonym zawodzie nie daje jej szczęścia, postanowiła przerwać ją, by poświęcić się macierzyństwu. Porzuciła funkcję kierowniczą, by znów móc dostrzec w życiu to, czego nie widać z okien pędzącego pociągu kariery.
W czerwcu 2015r. została szczęśliwą mamą, ale okres ciąży zaowocował również w powstanie jej debiutu literackiego, książki „Nie wchodź w moja ciszę”. Jako młoda mama wciąż nie boi się stawiać sobie ambitnych celów i sukcesywnie je realizuje.

Więcej informacji o książkach znaleźć można na stronie: http://www.psychoskok.pl/aktualnosci/trylogia-ciszy-alicji-maslowskiej-burnos/

Dodaj komentarz