To już rok, odkąd projekt Time for Chopin otworzył swoje drzwi dla miłośników muzyki Fryderyka Chopina. Z tej okazji organizatorzy zapraszają najmłodszych do wspólnego świętowania podczas bezpłatnego koncertu, który odbędzie się w niedzielę 25 czerwca o godzinie 16.30 w Starej Galerii Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) przy placu Zamkowym 8 w Warszawie. Dzieci będą mogły wysłuchać najpiękniejszych utworów kompozytora, przygotowane będą dla nich również atrakcje. 

Time for Chopin to inicjatywa artystyczna, w ramach której każdego dnia odbywają się koncerty chopinowskie. Projekt na dobre zagościł już na kulturalnej mapie Warszawy i przyszła pora na świętowanie 1. urodzin. W tym ważnym momencie organizatorzy pomyśleli również o najmłodszych. To właśnie dla nich w niedzielę 25 czerwca o godzinie 16.30 odbędzie się specjalny bezpłatny koncert. 

Chopin dla dzieci

Ideą organizatorów jest propagowanie muzyki Fryderyka Chopina nie tylko wśród dorosłych warszawiaków i turystów, ale także i dzieci, które mogą poznawać wspaniałe dzieła kompozytora. Jak mówi Katarzyna Kraszewska, pianistka i koordynatorka Time for Chopin, muzyka Chopina jest piękna, uniwersalna i trafia do serc nawet najmłodszych słuchaczy. – Zależy nam, aby również dzieci poznały tą cudowną muzykę. Specjalnie dla nich zagram najpiękniejsze utwory, które mam nadzieję spodobają się słuchaczom. Po koncercie najmłodsi dowiedzą się także jak to się dzieje, że z fortepianu wydobywa się dźwięk. Razem zajrzymy też do wnętrza instrumentu – zachęca artystka. 

Gdzie i kiedy

Urodzinowy 30-minutowy koncert odbędzie się w niedzielę 25 czerwca o godzinie 16.30 w Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym 8 w Warszawie. Wstęp jest bezpłatny. Z okazji urodzin dla wszystkich gości przewidziany jest słodki poczęstunek.

Dodaj komentarz