Tęskno na lato – teledysk do najnowszego teledysku RAZEM / tęskno feat. Duit

Razem to wakacyjny utwór stworzony przez duet tęskno wspólnie z producentem muzyki elektronicznej Duitem, czyli Piotrem Krygierem. Współpraca nie jest przypadkiem. Hania i Piotr poznali się przy okazji nagrywania pierwszego albumu Domowych Melodii, a kilka lat później Duit zaprosił Hanię do stworzenia orkiestrowych aranżacji jego debiutanckiego albumu, których można było wysłuchać m.in. podczas koncertu na zeszłorocznym festiwalu Open’er. Piotr, od pierwszego numeru – “kombinacje” opublikowanego przez tęskno w ubiegłym roku, stał się wielkim wielbicielem duetu Joanny i Hani, dlatego pomysł stworzenia czegoś wspólnie wypłynął bardzo naturalnie. Rezultatem tej muzycznej przyjaźni jest właśnie piosenka “razem”. Teledysk do utworu to analogowe wizualizacje nagrane jednym ujęciem przez same artystki. Dajcie się ponieść grze kolorów i płynnie zmieniających się obrazów, które niosą ze sobą powiew chłodu na upalne dni.

Tęskno

Zespół, który tęskni za nastrojową muzyką, która nie boi się liryzmu i bogatych aranżacji. Jego szybko rosnąca popularność pokazuje, że nie jest w tym odczuciu odosobniony.

Tęskno to jeden z najgłośniejszych nowych zespołów na polskiej popowej scenie. Takie postawienie sprawy jest jednak pewnym uproszczeniem, ponieważ grupę założyła wokalistka Joanna Longić, która sprawnie porusza się po obszarze muzyki elektronicznej oraz nagradzana pianistka i kompozytorka Hania Rani. Rezultatem tej współpracy są bardzo nastrojowe, bogato zaaranżowane utwory, w których słychać fascynacje kameralistyką czy skandynawskim art-popem. To muzyka delikatna, romantyczna, co podkreślają napisane w języku polskim teksty oraz występujący z duetem kwintet smyczkowy w składzie: Kornelia Grądzka (skrzypce), Paulina Kusa (skrzypce), Mateusz Wasiucionek (altówka), Zuzanna Stradowska (wiolonczela) oraz Stanisław Czyżewski (kontrabas). Zespół został okrzyknięty przez portal Brand New Anthem jednym z najbardziej obiecujących projektów 2018 roku, określając ich kobiecy duet jako: “dwie indywidualności, które przy zetknięciu tworzą zupełnie nowy byt – byt kompletny i przejmujący”. W oczekiwaniu na nadchodzące wydawnictwo tęskno zaproszono na tegoroczny Open’er Festival oraz OFF Festival, a oficjalna prapremiera debiutanckiej płyty odbyła się na międzynarodowym festiwalu Transatlantyk prezentującym wybitne światowe kino i muzykę.

„Ta ich wspólna wyprawa dopiero się rozpoczyna, ale już brzmi bardzo obiecująco. Emocjonalnie i kojąco. Wielbiciele współczesnej muzyki klasycznej z wpływami ambitnej elektroniki powinni ją mieć szczególnie na uwadze.”– Red Bull Muzyka

“Tęskno to nowy, wspólny projekt dwóch niezależnych talentów cechujących się niebywałą wrażliwością. Właśnie, bez zapowiedzi, ujrzał światło dzienne. Znana z aranżacji utworów Grzegorza Ciechowskiego pianistka Hania Rani wraz z wokalistką Joanną Longić, kojarzoną z odważnym coverem „Fastryg” Meli Koteluk wspólnie zapraszają do swojego uniwersum, w którym pop miesza się z klasyką, liryka z epiką, a wszystko okraszają stylowymi wizerunkami.”- Onet.pl Muzyka

Duit

Producent, kompozytor muzyki filmowej i reklamowej. Szerszej publiczności znany jest z takich składanek jak Niewidzialna Nerka czy Heartbreakhes & Promises. Utwór Halayo z drugiej kompilacji Flirtini przekroczył na Youtube 1,7 mln odtworzeń. Współpracował z czołowymi polskimi wokalistami i raperami takimi jak Dawid Podsiadło, Natalia Nykiel, Marina, Rosalie, Sokół, Taco Hemingway, Quebonafide, Otsochodzi. W październiku 2016 roku ukazał się jego debiutancki album “Now, I’m Here”. Przez wiele portali został on wybrany jako najważniejszy, bądź jeden z najważniejszych albumów roku 2016.

Dodaj komentarz