„Teatralny Plac Zabaw Jan Dormana”

„Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana” w reżyserii Justyny Sobczyk to spektakl dla dzieci wypełniony nieskrepowaną zabawą i improwizacją. Dzięki interakcji z aktorami, mali widzowie angażują się emocjonalnie we wspólnie tworzoną opowieść i stykają się z teatralną umownością.

Teatralny Plac Zabaw Jana Dormana, fot. Marta AnkiersztejnTrójka aktorów zaprasza młodych widzów na plac zabaw, gdzie panują zasady, które dzieci znają z podwórka i szkolnego korytarza. Niepozorna kłótnia o kaczkę sprawia, że dziecięca rywalizacja niepostrzeżenie przeradza się w poważną, dorosłą wojnę. Można próbować ją odwołać, ale uda się to tylko wtedy, gdy widzowie pomogą aktorom i wspólnie z nimi wyprawią się do Krainy Słoneczników, by porozmawiać ze Słońcem…
Spektakl powstał z inspiracji trzema realizacjami wybitnego reżysera i pedagoga teatru Jana Dormana: „Która godzina?”, „Konik” oraz „Kaczka i Hamlet”. Dorman wielokrotnie podkreślał, że dziecko uczy się i rozwija przez zabawę. Pytania o dorastanie, podążanie za swoimi marzeniami, sens wywoływania konfliktów pojawiają się w scenach improwizowanych przez trójkę aktorów, którzy wchodzą również w interakcje z dziećmi. Istotą tego spektaklu jest żywioł swobodnej i spontanicznej zabawy.

reżyseria: Justyna Sobczyk
dramaturgia: Justyna Lipko-Konieczna
scenografia i kostiumy: Justyna Łagowska
projekt lalki: Katarzyna Proniewska-Mazurek, wykonanie lalki: Rafał Budnik
opracowanie muzyczne: Ania Broda
aktorzy: Monika Babula/Iwona Milerska/Natalia Leszczyńska/Jakub Snochowski/Barbara Songin/Wojciech Stachura
produkcja: Agnieszka Szymańska
czas trwania: 60 min
Miejsce: Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego, ul. Jazdów 1, Warszawa,
Data: sobota: 25 lutego 2017r., godz. 11:00 i 13:00,
Bilety: 15 zł na eventim.pl i ewejsciowki.pl,
spektakl dla dzieci w wieku 5–9 lat

Warsztaty dla pedagogów i animatorów: „Dziecięca zabawa jako inspiracja do pracy teatralnej. O filozofii Jana Dormana”.
Jan Dorman wybitny pedagog i reżyser czerpał inspirację do pracy z wrodzonej potrzeby zabawy i instynktu dramatycznego dzieci. Warsztaty przybliżą postulowaną przez Jana Dormana koncepcję pedagogiczno-teatralną, która poprzez zabawę prowadzi do swobodnej i niczym nieskrępowanej aktywności twórczej. Podczas warsztatów wspólnie będziemy się bawić, a jednocześnie przekładać proste czynności na działania sceniczne. Każdy z uczestników warsztatów otrzyma broszurę edukacyjną, zawierającą materiały do pracy teatralnej z podopiecznymi oraz pozna narzędzia, które można wykorzystywać podczas pracy warsztatowej z dziećmi i młodzieżą.
Warsztat poprowadzi Joanna Krukowska z Działu Pedagogiki Teatru Instytutu Teatralnego.
sobota, 25 lutego 2017r., godz. 15:00 – 18:00, bilety 10 zł (Eventim.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Test AntySPAMowy *