Teatr Maska zaprasza na spektakl – „Na pełnym morzu”

Na pełnym morzuBezkresne morze. Tratwa. Trzech mężczyzn, kosz piknikowy z pełną zastawą i kompletny brak jedzenia. Sytuacja bez wyjścia – prędzej czy później przyjdzie moment, w którym w głowach zaświta myśl o jedynym dostępnym pożywieniu. Jednak nie wszystkim dane będzie jeść – aby dwóch mogło być sytych, trzeci musi zostać zjedzony. Mikrospołeczność tratwy przystępuje do niełatwego zadania przypisania ról – kto siądzie przy stole, a kto skończy jako serwowane danie? Apelowanie do szlachetności zebranych i czekanie, aż ktoś zgłosi się na ochotnika, tak jak w życiu – nie sprawdza się… Przemoc fizyczna jest zbyt barbarzyńska – cywilizowana społeczność, nawet jeśli składa się z tylko trzech osobników, musi opierać się na ładzie, logice i rozwiązaniach, które chociażby stwarzają pozory racjonalnych.

Rozpoczyna się pełna absurdalnych argumentacji dyskusja, kto ma prawo jeść, a kto powinien być jedzony. Stereotypy językowe, odwołujące się do humanizmu i demokracji, maskują rzeczywistość opartą na przemocy i ucisku. Nie trzeba dużo czasu, aby pojawiły się koalicje i wyobcowani, silni i słabi… Kat, pomocnik i ofiara – trzej mężczyźni i trzy role do odegrania w dramacie rozgrywającym się pod płaszczykiem komedii.

Czas trwania: 45 min

autor: Sławomir Mrożek
reżyseria: Joanna Zdrada
scenografia: Joanna Zdrada
muzyka: Krzysztof Konieczny
asystent reżysera: Andrzej Piecuch

Obsada:
Kamil Dobrowolski:
Piotr Pańczak:
Andrzej Piecuch:
Kamila Korolko:
Natalia Zduń:

29.10.2015
Godz.19.00
Teatr Maska
Spektakl – „Na pełnym morzu”


Teatr Maska zaprasza na spektakl – „Piotruś Pan”

 Piotruś PanPrzedstawienie dla: dzieci od 7 lat

Piotruś Pan – Wieczny Chłopiec, Zapomnienie i Ukojenie. Zabiera zagubione dzieci w przepiękną podróż do świata Przygody, do Nibylandii… Tam namiętność, dzikość, radość i przyjemność wdycha się wraz z tlenem do płuc, serca i mózgu. Tam trwa Wieczne Teraz. Tak chciałby Piotruś. Jednak czy tyle wystarczy do szczęścia?

Przedsięwzięcie ujęte zostało w ramy spektaklu muzycznego z elementami tańca. Myśl, atmosfera i reżyseria należą do Anny Nowickiej, laureatki nagrody za najlepszy spektakl w teatrach lalkowych w Łodzi, reżyserki spektakli zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych widzów. Spektakl adresowany jest do publiczności od lat 7 do 107.

autor: Michał Buszewicz, na podstawie powieści „Piotruś Pan”: Jamesa Matthew Barrie’go
reżyseria: Anna Nowicka
scenografia: Pavel Hubička
muzyka: Piotr Klimek
teksty piosenek: Olek Różanek
ruch sceniczny: Tomasz Graczyk
ścieżka muzyczna w wykonaniu: zespołu CHORZY
Olek Różanek: śpiew / teksty piosenek
Bartłomiej Orłowski: gitary
Maciej Cybulski: instr. klawiszowe
Jarosław Izdepski: gitara basowa
Tomasz Nawrocki: perkusja
Tomasz Szczęsny: wiolonczela
Wiktor Piskorz : partie chóralne
Piotr Klimek: programowanie / gitary / gitara basowa
Filip Sternal: asystent kompozytora

Obsada: Marta Bury, Jadwiga Domka, Kamila Korolko, Ewa Mrówczyńska, Natalia Zduń, Kamil Dobrowolski, Tomasz Kuliberda, Robert Luszowski, Bogusław Michałek, Piotr Pańczak:

3, 4.11.2015
Godz.9.00 i 11.30
Teatr Maska
Spektakl – „Piotruś Pan”

Zapraszamy!!

Dodaj komentarz