Tattooatorium to festiwal wiedzy oraz praktyki, a przy tym znakomita zabawa.

PLAKAT4 czerwca w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy poszukamy odpowiedzi na pytania:
Jak modyfikacje ciała wpływają na jakość życia i społecznego odbioru? Co powoduje, że ludzie decydują się na nieodwracalne zabiegi?

Tatuaż rytualny, inicjacyjny, obozowy, więzienny, malowanie ciała, P.ink… uzależnienie, presja społeczna, sekowanie – to tylko niektóre badane przez nas zjawiska. Demaskujemy mity. Odsłaniamy tajemnice. Przełamujemy tabu. Obalamy stereotypy.

Zaplanowaliśmy:

– Przedstawienie historii zjawiska tatuażu oraz jego antropologiczny i artystyczny kontekst.

– Panel dyskusyjny z udziałem przedstawicieli świata nauki i kultury oraz praktyków, reprezentujących środowisko tatuatorów. Panel poprowadzi Kuba Wątły –publicysta, dziennikarz (znany ze Superstacji).

 – Interesujące prezentacje, wśród nich tatuaż penitencjarny i unikatowe narzędzia, czyli „Świat zza krat”, fotografie dr. Mariusza Snopka.

– Wystawa pn. „Tatuaż artystyczny – współczesne oblicze tatuażu” – prace Magdaleny Preis i zaprzyjaźnionych fotografów.

– Wystawa „SAK YAN – magia tajskiego tatuażu” zorganizowana przez Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie.

– Pokaz tatuowania w wykonaniu Laury Koniecznej CANDY INK oraz koncert rockowy zespołu Benzin Machine.

– Bardzo istotnym punktem w naszym programie jest również dostępność wystawy „SAK YAN –magia tajskiego tatuażu” dla osób niewidomych i słabo widzących. Przed godziną 11.00 odbędą się warsztaty „Na własnej skórze” dla osób niewidomych i słabo widzących, które poprowadzi Tomasz Madej z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. A także powstała transkrypcja opisów wystawy na pismo Braille’a.

Innowacją tego projektu jest to, że chcemy w jednym miejscu zebrać różne środowiska, różne spojrzenia i przy tej okazji doprowadzić do dyskusji o istocie tatuażu.

Projekt jest pierwszą edycją. Jednakże, jeśli odbiór będzie pozytywny, to na pewno stanie się to dla nas motywacją i potwierdzeniem, aby w przyszłości Tattooatorium stało się imprezą cykliczną. Więcej szczegółów na blogu i w mediach społecznościowych:

www.tattooatorium.pl
www.facebook.com/Tattooatorium
www.instagram.com/tattooatorium_bydgoszcz

Zapraszamy!!

Dodaj komentarz