Świąteczne chóry Manufaktury, czyli Mały Chór Wielkich Serc

Niedzielne popołudnie (20.12) upłynie w Manufakturze przy dźwiękach kolęd i muzyki na Boże Narodzenie. Do Piernikowej Chaty z koncertem przyjedzie kilkudziesięcioosobowy zespół dziecięcych wokalistów o ogromnych sercach. Mały Chór Wielkich Serc wystąpi między 15. a 18. na scenie tuż przy Domku Mikołaja.

maly_chor_wielkich_sercSwój występ artyści dedykują w szczególności najmłodszym gościom Manufaktury i podopiecznym łódzkich świetlic środowiskowych. Usłyszymy znane kolędy – „Dzisiaj w Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” czy „Cicha noc” oraz kompozycje autorskie, prowadzącego zespół franciszkanina, o. Piotra Kleszcza – „Prowadź gwiazdo nas”, „Emmanuel” czy „Malutki Jezu mój”.
Mały Chór Wielkich Serc powstał w roku 1997 przy parafii franciszkańskiej p.w. Matki Bożej Anielskiej w Łodzi. Obecnie śpiewa w nim około 50. dzieci w wieku od 5 do 14 lat. Założycielem i prowadzącym jest ojciec Piotr Kleszcz, który komponuje i układa dla chórku teksty, jest również członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. – Główna misja chóru to oddawanie chwały Panu i rozwijanie talentu naszych małych śpiewaków – mówi o. Piotr Kleszcz – Zajmujemy się jednak również działalnością charytatywną. Dzięki występowi w Manufakturze przekażemy środki na rzecz łódzkich świetlic środowiskowych. Zorganizujemy w ten sposób wigilię dla 150. dzieci, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. Robiliśmy tak w ubiegłym roku i bardzo fajnie się udało!  
Główna działalność chóru to koncertowanie. Występują na estradach, w kościołach, szkołach, teatrach, szpitalach, domach opieki społecznej… Podejmują charytatywną współpracę z hospicjami, pogotowiami opiekuńczymi, domami dziecka, świetlicami i Caritas. Odwiedzili wiele miast, miejscowości w Polsce i za granicą. Zespół ma na swoim koncie liczne sukcesy.
Współpracuje z grupą „Saruel” i Stanisławem Sojką oraz z włoskim chórem dziecięcym „Piccolo Coro 'Mariele Ventre’ dell Antonio”. Grupa występowała na scenie obok takich gwiazd jak Piotr Szczepanik, Mietek Szcześniak czy Arka Noego.


Świąteczne warsztaty rodzinne w Muzeum Fabryki

Warto jest przygotować razem ozdoby na świąteczną choinkę. Artystyczne warsztaty dla całych rodzin przygotowuje na sobotę (19.12), od godziny 11.00,  Muzeum Fabryki w Manufakturze. Pod opieką artystki, która służy fachową pomocą, będziemy tworzyć zabawki wprost na świąteczne drzewko.

To już kolejny rok, w którym Muzeum Fabryki zaprasza całe rodziny na wspólną, świąteczną zabawę. – Artystyczne warsztaty rodzinne to niezwykła okazja, by twórczo spędzić czas i przygotować się do Świąt. – mówi Milena Wicepolska z Muzeum Fabryki – Przy dźwiękach świątecznej muzyki będziemy tworzyć oryginalne choinkowe ozdoby, dekoracje i upominki dla najbliższych.
Aby wziąć udział w warsztatach trzeba najpierw zapisać całą rodzinę do udziału w spotkaniu, pod numerem telefonu: 535 092 086. Dorośli uczestniczą w warsztatach w ramach biletu wstępu do Muzeum (5/6 zł), a cena biletu dla dziecka to 20 zł. W tej kwocie otrzymujemy również materiały plastyczne. Dzieci do 7. lat mogą brać udział w warsztatach wyłącznie pod opieką dorosłych.
Muzeum Fabryki mieści się na drugim piętrze budynku Manufaktury od strony ul. Drewnowskiej 58. Najłatwiej dostać się tam, korzystając z windy naprzeciwko wejścia do Cinema City.

Zapraszamy!!

Dodaj komentarz