Spektakl „Króla Leara” Szekspira z Ianem Mckellenem w roli tytułowej na żywo w kinach 27 września

Jak filmowy Gandalf czy Magneto odnalazł się w dramacie Szekspira, można przekonać się samemu już 27 września. Przedstawienie na żywo z Londynu – dzięki dystrybutorowi NAZYWOWKINACH.PL – będą transmitować kina w Częstochowie, Elblągu, Katowicach, Koninie, Poznaniu, Rzeszowie i Warszawie.

Po rolę popadającego w szaleństwo z rozpaczy króla i ojca sięgali najwybitniejsi aktorzy, dla których była ona szansą na stworzenie w dojrzałym wieku kreacji złożonej, wykorzystującej cały arsenał dramatycznych środków wyrazu. Według brytyjskiej krytyki Ian McKellen po mistrzowsku sprostał temu arcytrudnemu zadaniu, tworząc zdaniem magazynu „Independent” „niesamowicie wzruszający portret”, a cały spektakl w reżyserii Jonathana Munby’ego, wystawiony przez Chichester Festival Theatre, otrzymał najwyższe noty i ogromne pochwały od wszystkich czołowych dzienników i tygodników. Dzięki satelitarnej transmisji do kin widzowie na niemal całym świecie będą mogli go podziwiać w cyklu „National Theatre Live”. McKellen (znany szerokiej publiczności głównie z ról filmowych w serii „X-men” czy „Władca pierścieni”) nie pierwszy raz zresztą uczestniczy w projekcie „NT Live”. Wystąpił już w 2016, wraz ze swoim przyjacielem i teatralnym oraz filmowym partnerem Patrickiem Stewartem, w transmitowanym przedstawieniu „Ziemi niczyjej” Harolda Pintera.

To nie jedyne spotkanie z wybitną brytyjską dramaturgią, jakie NAZYWOWKINACH.PL przygotowało dla widzów kin tej jesieni. W listopadzie na wielkim ekranie będzie można zobaczyć „Szaleństwo króla Jerzego” według Bennetta z Markiem Gatissem w roli tytułowej, a w grudniu w Szekspirowskich koronowanych kochanków, Antoniusza i Kleopatrę, wcielą się Ralph Fiennes i Sophie Okonedo. Transmisjom z najlepszych londyńskich scen teatralnych towarzyszy konkurs, w którym nagrodą jest wizyta w Londynie i zaproszenia na spektakl w Teatrze Narodowym. Szczegóły na stronie: www.nazywowkinach.pl/konkurs.

KING LEAR KING LEAR KING LEAR

Rozpowszechnianiem transmisji spektakli teatralnych z Londynu na terenie Polski zajął się dystrybutor najwyższej jakości kontentu alternatywnego dla kin, w tym transmisji HD LIVE i retransmisji HD z najlepszych teatrów i sal koncertowych świata, będący jednym ze światowych pionierów w tym zakresie. Marka NAZYWOWKINACH.PL została ustanowiona przez firmę CIKANEK FILM, działającą obecnie w 14 krajach Europy Centralnej i Wschodniej, a powstałą w roku 2007, by kreować i rozwijać rodzący się właśnie fenomen transmisji do kin spektakli i koncertów. „The Metropolitan Opera: Live in HD”, „Bolshoi Ballet Live”, „National Theatre Live”, „Exhibition on Screen”, „Art Beats”, „Comédie-Française Live” czy „The Berliner Philharmoniker Live in Cinemas” to tylko niektóre z cykli dystrybuowanych przez CIKANEK FILM. Rocznie firma sprzedaje w samej tylko Polsce ponad 120.000 biletów.

Dodaj komentarz