Rustykalny Cyrk – nowa płyta Dominiki Barabas

„Rustykalny cyrk” to tytuł trzeciego albumu Dominiki Barabas, na którym artystka przekornie łączy akustykę z elektroniką i żongluje różnorodnymi emocjami. Nic tu nie jest oczywiste, a najwięcej kryje się pod powierzchnią dźwięków i słów. Płytę promuje singiel „Andy” oraz utwór „Przepraszam”.

„Rustykalny cyrk” to projekt w pełni autorski – wszystkie teksty i muzykę napisała Dominika Barabas. Poszukiwanie, szaleństwo aranżacyjne, niezliczona ilość ciekawych instrumentów, przenikający przekaz tekstu i fuzja brzmień – to wszystko wciąga słuchacza w wyjątkowy muzyczny świat.  Słowo i muzyka są równorzędnymi partnerami w opowiadanej na płycie historii, w której główną rolę grają emocje.

Album zapowiedział singiel „Andy”

oraz utwór „Przepraszam”, gdzie ascetyczny tekst współgra z rozwijającą się, transową melodią i wzmacniającym przekaz chórem. W piosence Przepraszam Dominika Barabas kolejny raz udowadnia, że ma w sobie naturalny detektor do wychwytywania z codzienności różnorodnych stanów ludzkiej natury, czyniąc je motywem przewodnim swoich tekstów. Charakterystyczna  dosadność słów współgra z wyrazistą melodią. W podobnym klimacie jest osadzony teledysk, który w zamyśle akcentuje najważniejszy przekaz piosenki, a opracował i wyreżyserował go Łukasz Jankowski.

W nagraniu płyty Rustykalny Cyrk towarzyszyli Dominice: Mateusz Brzostowski (perkusja, elektronika, produkcja muzyczna), Piotr Pawlus (gitary), Michał Francuzik (gitara basowa) oraz Grzegorz Piasecki (kontrabas). Dominika Barabas odpowiada za wokale, teksty, klawisze, smyczki, małe instrumenty i produkcję muzyczną.


— Biografia Dominiki Barabas —

Nagrody na festiwalach piosenki:

Grand Prix 26 Międzynarodowego Festiwalu OPPA w Warszawie, I miejsce, nagroda im. Wojciecha Bellona oraz nagroda dziennikarzy 44 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, I miejsce XV konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” fundacji Okularnicy w Warszawie, I nagroda I Festiwalu Twórczości Wojciecha Młynarskiego w Sopocie, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda Publiczności, Nagroda Stowarzyszenia ZAIKS oraz Towarzystwa Polonica na 34. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Nagroda Publiczności na 21. Rock Chanson Festival w Kolonii.

DYSKOGRAFIA:

2009 r. – pierwsza autorska płyta „Cień” oraz kompilacja „W stronę Krainy Łagodności” vol.1 zawierająca piosenkę „A gdyby Bóg”.

2012 r.  – trzy kompilacje płytowe zawierające piosenki Barabas: Między ciszą a ciszą z utworem „Czarnomyślni”, Ballady i niuanse z piosenką „Ballada tramwajowa dla małej blondyneczki” oraz „Pamiętajmy o Osieckiej” (wyd. MTJ Agencja Artystyczna) z utworem „Ja z podróży”.

2013 r. – druga autorska płyta „Zbiór porannych bzdur”

2014 r. – ukazał się singiel „Idiotka” oraz dwie kompilacje: Mistrzowie Piosenki z piosenką „Dni, których nie znamy”, Muzyka Czterech Stron Świata z interpretacją „Ja z podróży”

2016 r. – trzeci autorski album „Rustykalny cyrk”

Dodaj komentarz