„Times Have Changed” to tytuł najnowszego albumu Ronniego Bakera Brooksa, który miał swoją premierę 20 stycznia 2017. Jest to pierwsze od 10 lat wydawnictwo bluesmana.

Album promują utwory „Times Have Changed”:

oraz  „Long Story Short”:

Producentem krążka jest Steve Jordan, człowiek, który współpracował z takimi tuzami jak Keith Richards, Eric Clapton czy Stevie Wonder. Nagrań dokonano w studiach w Memphis oraz w Nashville. W nagraniach udział wzięli: Steve Cropper (Booker T. & the M.G.’s, Otis Redding, Sam & Dave), Archie Turner (Al Green, Syl Johnson, O.V. Wright), saksofonista jazzowy Lannie McMillan oraz Angie Stone. W kilku utworach usłyszymy także braci Teenie (gitara), Charlesa (organy) oraz Leroya Hodges (bass), którzy stanowili legendarną Hi Rhythm Section (znani między innymi ze współpracy z Alem Greenem czy Ann Peebles). Mało tego – do nagrań użyto mikrofonów, z których korzystał sam Green.

Na płycie nie zabrakło licznych i zaskakujących gości. Jednym z nich jest raper z Memphis, Al Kapone, z którym bluesman współpracował już wcześniej, i który według Brooksa, zbudował pomost pomiędzy bluesem a hip-hopem.

Ronnie Baker Brooks to blisko 50-cio letni muzyk, urodzony w Chicago, który rozpoczął swoją przygodę z gitarą w wieku 6 lat. Jako 19 -to latek  dołączył do zespołu swojego ojca, Lonniego Brooksa, który miał swojego czasu ogromny wpływ na najbardziej znanych bluesmanów w historii: Jimmy’ego  Reeda, The Fabulous Thunderbirds, Johnnego  Wintera, czy też Juniora Wellsa. Przez 12 lat ojciec z synem występowali razem, co umożliwiło Ronniemu koncertowanie u boku między innymi: Erica Claptona, B.B. Kinga, Buddy Guya i Koko Taylor.

Szczegółowa tracklista albumu „Times Have Changed” przedstawia się następująco:

 1. Show Me (feat. Steve Cropper)
 2. Doing Too Much  (feat. „Big Head” Todd Mohr )
 3. Twine Time  (feat. Lonnie Brooks
 4. Times Have Changed  (feat. Al Kapone)
 5. Long Story Short
 6. Give Me Your Love (Love Song) (feat. Angie Stone)
 7. Give The Baby Anything The Baby Wants (feat. „Big Head” Todd Mohr & Eddie Willis)
 8. Old Love  (feat. Bobby ‘Blue’ Bland)
 9. Come On Up  (feat. Felix Cavaliere & Lee Roy Parnell )
 10. Wham Bam Thank You Sam
 11. When I Was We

 

 

Dodaj komentarz