REBEL BABEL ENSEMBLE

WYSTĄPI 3 LIPCA NA FESTIVALU OPEN’ER PODCZAS KONCERTU „JAK SŁOWO DAJE” REBEL BABEL ENSEMBLE, europejska orkiestra orkiestr, wystąpi 3 lipca o 16:30 na głównej scenie Festivalu Open’er podczas koncertu galowego „Jak słowo daje” organizowanego przez Łukasza L.U.Ca Rostkowskiego. W wydarzeniu wezmą udział polscy raperzy: Bisz, Joka, Wena oraz Nemy. Wcześniej orkiestrę można było spotkać we Wrocławiu, Madrycie i Warszawie podczas ulicznych performensów.

Projekt REBEL BABEL ENSEMBLE został oficjalnie zainaugurowany 14 czerwca we Wrocławiu paradą rowerów BIKENSEMBLE. Od tego czasu orkiestra orkiestr dętych działa prężnie na terenie Europy. 3 lipca, na zaproszenie dyrektora artystycznego koncertu „Jak słowo daje” – Łukasza L.U.Ca Rostkowskiego, pojawi się na Festivalu Open’er w Gdyni. Będzie to kolejny przystanek w trakcie europejskiej trasy muzyków.
Na scenie, obok orkiestry orkiestr dętych, pojawią się polscy raperzy: Bisz, Joka, Wena, Nemy oraz L.U.C.

Dotychczas projekt REBEL BABEL zabrzmiał trzy razy na ulicach europejskich miast. Ostatnim ulicznym wydarzeniem zorganizowanym przez REBEL BABEL ENSEMBLE był warszawski performens u zbiegu ulic Świętokrzyskiej i Emilii Plater w dniu 25 czerwca. W trakcie performensu muzycy zagrali szóstą symfonię Jana Feat’a na orkiestrę dętą i nieograniczoną liczbę klaksonów. Podobne wydarzenie miało miejsce na przejściu dla pieszych jednego z największych madryckich skrzyżowań – Plaza De Cibeles.

„AUTORCHESTRA FLASH MOB MADRIT”:

Projekt REBEL BABEL ENSEMBLE to długofalowa idea cyklu międzynarodowych performensów muzycznych, fleszmobów i live-act’ów w przestrzeni miejskiej. Głównym celem działań jest docieranie do wykluczonych z uczestnictwa w kulturze poprzez wprowadzanie muzyki na ulice miast.

Inicjatorem stworzenia międzynarodowej orkiestry orkiestr dętych jest kompozytor i performer Jan Feat, którego zamiarem jest budowa platformy wymiany muzyków a finalnie największej orkiestry w Europie. Projekt łączy zawodowych muzyków z amatorami, którzy w trakcie współpracy inspirują się wzajemnie. Pomysł służy także propagowaniu dialogu międzykulturowego i prezentowania szerszej publiczności muzycznych stylów, dialektów oraz brzmień charakterystycznych dla różnych regionów Europy.

Współorganizatorem koncertu galowego „Rymolyriktanda” – „Jak słowo daje” jest Narodowe Centrum Kultury. Wydarzenia muzyczne REBEL BABEL odbywają się w kooprodukcji z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016.

***

https://www.facebook.com/rebelbabel
https://www.youtube.com/channel/UCxUF4tJN3Y-6a4cfZTejRAw

Dodaj komentarz