Kochani! Nowy rok, więc i nowe premiery książkowe. Wydawałoby się, że po nowym roku wcale nie będzie w czym wybierać, ale to nieprawda! Nowy rok przychodzi do Was z naprawdę ogromnym zasobem książek! Czy i tym razem znajdziecie coś dla siebie? Sprawdźcie sami!

present-594940_1280


TYTUŁ: Sztuka uważności. Uspokajające i odprężające kolorowanie dla dorosłych

AUTOR: Opracowanie zbiorowe

sztuka-uwaznosci-uspokajajace-i-odprezajace-kolorowanie-dla-doroslych-cover-okladka

GATUNEK: Poradniki

WYDAWNICTWO: Amber

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 07.01.2016

„Kolorowanie dla dorosłych uspokaja nerwy. Uważność uspokaja życie.
W zgiełku i pospiechu codziennego życia zapomnieliśmy o niezwykłej wartości skupienia się na tu i teraz. „Uspokajające kolorowanie” przypomni ci o niej i pomoże cieszyć się chwilą obecną, gdy będziesz dodawał kolor po kolorze do pięknych rysunków i wzorów w tej książce.”


TYTUŁ: Dziewczyna z kabaretu

AUTOR: Manula Kalicka

manula-kalicka-dziewczyna-z-kabaretu-cover-okladka

GATUNEK: Powieść

WYDAWNICTWO: Prószyński Media

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 07.01.2016

„Warszawa, wrzesień 1939: Irenka Górecka, młoda tancerka z kabaretu, ucieka z bombardowanej stolicy wraz ze swoim sąsiadem Witoldem Kiersnowskim i jego szoferem. Kiersnowski, urzędnik jednego z ministerstw, przewozi bardzo cenny obraz, autoportret Rembrandta, który ma zostać wywieziony do Szwajcarii. Niestety, w czasie drogi Kiersnowski i szofer giną, a Irenka zostaje sama z Rembrandtem. W dodatku znajduje małego żydowskiego chłopca, który stracił matkę. . . Od tej chwili Irence grozi podwójne niebezpieczeństwo, związane zarówno z ukrywaniem Rembrandta, jak i żydowskiego dziecka.
„Dziewczyna z kabaretu” to wydane pod nowym tytułem długo wyczekiwane wznowienie powieści Manuli Kalickiej „Rembrandt, wojna i dziewczyna z kabaretu”. Powieści, o której czytelnicy pisali tak:
„To napisana z humorem powieść o prawdziwej przyjaźni i bezinteresownym poświęceniu. Książka, która wzrusza i jednocześnie wywołuje uśmiech na twarzy”,
„To jest sztuka napisać książkę o czasach wojny, z której bije humor, która nie przytłacza smutkiem i śmiercią, a jednocześnie pokazuje realia tamtych czasów”,
„Czy może być coś cudowniejszego, jak śmiać się i płakać nad kartkami książki? Jak zaciskać kciuki, aby komuś udało się uciec, schować, przeżyć?”,
„Autorka udowodniła, że o wojnie można pisać w inny, aczkolwiek również ciekawy sposób”.”


TYTUŁ: Spalić wiedźmę

AUTOR: Magdalena Kubasiewicz

magdalena-kubasiewicz-spalic-wiedzme-cover-okladka

GATUNEK: Fantastyka

WYDAWNICTWO: Genius Creations

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 11.01.2016

„Pochodzenie Saniki, królewskiej wiedźmy, jest zagadką. Nikt nie wie, skąd pochodzi ani kto był jej mentorem. Otaczająca bohaterkę aura tajemniczości nie przeszkodziła jej w zostaniu najpotężniejszą kobietą w królestwie Polanii – to ona chroni władcę i biada każdemu, kto spróbuje zagrozić monarsze. Jednak nawet moce wiedźmy mogą okazać się niewystarczające w starciu z przeciwnikiem, który jest o krok od zdobycia i zniszczenia stolicy królestwa. Sanika będzie musiała stawić czoła wrogowi, za którym stoi pradawna, niezwykle potężna magia. A nie będzie to walka łatwa nawet dla doświadczonej użytkowniczki magii.”


TYTUŁ: One trzy i cesarz

AUTOR: Janine Boissard

janine-boissard-one-trzy-i-cesarz-cover-okladka

GATUNEK: Powieść

WYDAWNICTWO: Amber

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 12.01.2016

„Kochały Napoleona. Dzieliły jego los. Uwiodły go i przekroczyły granice samotności Cesarza.

Józefina de Beauharnais (niewierna kreolska żona), Maria Walewska (polska kochanka, wierna aż do upadłego) i Maria Ludwika (Austriaczka, która miała dać mu potomka).

Janine Boissard pisze emocjami i zmysłami. Nadaje znanym sytuacjom i postaciom kolor i rytm powieści. Cudownej powieści o miłości. Albo raczej o miłościach niemożliwych: Bonapartego do Józefiny, Marii Walewskiej do Napoleona i Cesarza do siebie – władcy świata. Janine Boissard ożywia trzy niezapomniane kobiety, które wzbudziły w Cesarzu namiętność. Wskrzesza czas, który ich połączył, a potem rozdzielił. I oddaje głos Marii Walewskiej…
„To najlepsza powieść o miłosnym życiu Napoleona. Cóż za piękne sceny pełne poetyckiej zmysłowości. Ale to przede wszystkim historia Marii Walewskiej. Jak kobieta mogła kochać mężczyznę, który tak ją niszczył”.
Le Monde”


TYTUŁ: Związani

AUTOR: Emma Chase

emma-chase-zwiazani-tied-cover-okladka

GATUNEK: Romanse

WYDAWNICTWO: Filia

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 13.01.2016

„Czwarty, ostatni tom bestsellerowej serii „Tangled”, przetłumaczonej na ponad 15 języków.
Drew i Kate nie mogą się doczekać, by oficjalnie przypieczętować swój związek, muszą tylko… przetrwać przygotowania weselne.
Przez większość życia myślałem, że nigdy się nie ożenię. Jednak Kate dokonała niemożliwego: zmieniła mnie. Myślę, że wszystkie zgodzicie się, iż wcześniej byłem cholernie niesamowity, teraz jednak jestem jeszcze lepszy. Droga wiodąca do tego dnia nie była usłana różami. Po drodze zdarzały się błędy i nieporozumienia godne greckiej tragedii. Jednak przy udziale niewyczerpanego pożądania, bezgranicznego uwielbienia oraz wiecznej miłości nasz związek przetrwał. Powiem tylko tyle, że w ostatni weekend zdarzył się w Vegas pewien incydent, który może być problemem. To tak jakby… mój ostateczny test. Wiem, co sobie myślicie – zastanawiacie się, co u licha nawywijałem tym razem. Spokojnie. Nie osądzajcie i nie krzyczcie, by mnie wykastrowano, póki nie poznacie całej historii. I trzymajcie się mocno, bo zapowiada się ostra jazda. Spodziewałyście się czegoś innego?”


TYTUŁ: Ocalić Daringham Hall

AUTOR: Kathryn Taylor

kathryn-taylor-ocalic-daringham-hall-daringham-hall-die-entscheidung-cover-okladka

GATUNEK: Romanse

WYDAWNICTWO: Otwarte

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 13.01.2016

„Ben Sterling po konfrontacji z rodziną Camdenów niechętnie zgadza się pozostać w rezydencji Daringham Hall. Za wszelką cenę chce poznać prawdę o związku swojej matki z Ralphem Camdenem. Nie jest to dla niego łatwe, ponieważ skutecznie rozprasza go obecność Kate i pożądanie, jakie dziewczyna w nim budzi. Mury angielskiej rezydencji będą świadkami burzliwych emocji, a przed Benem pojawi się pytanie: czy to on ma ocalić Daringham Hall?
Poznaj dalsze losy Bena i Kate oraz rodu Camdenów w intrygującej powieści o namiętności, zemście i tajemnicach.”


TYTUŁ: Program. Tom 2. Kuracja samobójców

AUTOR: Suzanne Young

suzanne-young-program-tom-2-kuracja-samobojcow-the-treatment-cover-okladka

GATUNEK: Dla młodzieży

WYDAWNICTWO: Feeria Young

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 13.01.2016

„Sloane i James podjęli próbę ucieczki przed epidemią i programem, ale zagrożenie nie znikło. Bo program nie chce o nich zapomnieć…
Teraz, dołączywszy do grupy buntowników, muszą uważać na to, komu mogą zaufać, i znaleźć sposób na obalenie programu oraz powstrzymanie epidemii. A to jest bardzo trudne, gdy w pamięci mają tyle białych plam. Pomóc im może tylko kuracja – tajemnicza tabletka, która może przywrócić wspomnienia. Za bardzo wysoką cenę.
I istnieje tylko jedna dawka.”


TYTUŁ: Graal

AUTOR: Nelson DeMille

nelson-demille-graal-cover-okladka

GATUNEK: Sensacja i Kryminał

WYDAWNICTWO: W.A.B.

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 13.01.2016

„Lata 70. XX wieku, Etiopia ogarnięta wojną domową. Troje reporterów próbuje przedostać się na linię frontu. Brytyjczyk, były więzień gułagu Henry Mercedo, piękna, szwajcarska reporterka Vivian Smith oraz amerykański korespondent Frank Purcell spędzają noc w ruinach wioski. Spotykają tam rannego włoskiego księdza i poznają historię tajemniczego klasztoru, w którym mnisi od wieków przechowują . . . Świętego Graala. Mężczyzna twierdzi, że przez to odkrycie spędził czterdzieści lat w więzieniu, z którego właśnie uciekł. . .
Dziennikarska ciekawość i żądza sensacji skłaniają reporterów do sprawdzenia nieprawdopodobnej historii Włocha. Jednak podróż po ogarniętej wojną Etiopii jest śmiertelnie niebezpieczna. . .”


TYTUŁ: Porwana pieśniarka

AUTOR: Danielle L. Jensen

danielle-l-jensen-porwana-piesniarka-cover-okladka

GATUNEK: Dla młodzieży

WYDAWNICTWO: Galeria Książki

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 13.01.2016

„Czasami trzeba zrobić coś niewyobrażalnego.
Od pięciu stuleci trolle nie mogą opuszczać miasta pod ruinami Samotnej Góry. Więzi je klątwa czarownicy. Przez wieki wspomnienia o ich mrocznej i złowrogiej magii zatarły się w ludzkiej pamięci. Niespodziewanie pojawia się przepowiednia o związku, który złamie potężne zaklęcie. W Cécile de Troyes rozpoznano kobietę z przepowiedni. Zostaje więc porwana i uwięziona pod górą. Od pierwszej chwili w podziemnym mieście dziewczyna myśli tylko o jednym – o ucieczce. Trolle, które ją uprowadziły, są jednak inteligentne, szybkie i nieludzko silne. Porwana musi czekać na właściwy moment i stosowną okazję.
Z biegiem czasu dzieje się coś niezwykłego – w sercu Cécile kiełkuje uczucie do tajemniczego księcia, z którym została związana ślubem. Dziewczyna poznaje kolejne osoby, nawiązuje przyjaźnie i powoli uzmysławia sobie, że może być jedyną nadzieją dla mieszańców zniewolonych przez trolle czystej krwi. W mieście wybucha bunt. A Tristan, jej książę i przyszły król, jest jego tajnym przywódcą.
W miarę zanurzania się w świat skomplikowanych intryg politycznych podziemnego świata Cécile przestaje być córką prostego rolnika, staje się księżniczką, nadzieją całego ludu i czarownicą obdarzoną mocą dość potężną, by na zawsze zmienić Trollus, podziemne miasto.”


TYTUŁ: Przewieszenie

AUTOR: Remigiusz Mróz

remigiusz-mroz-przewieszenie-cover-okladka

GATUNEK: Sensacja i Kryminał

WYDAWNICTWO: Filia

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 13.01.2016

„Drugi tom trylogii z komisarzem Forstem.
Podhalem wstrząsa seria wypadków w górach. Początkowo czarna passa wydaje się jedynie ciągiem pechowych zdarzeń, jednak śledczy ostatecznie odkrywają związek między ofiarami. Każe on sądzić, że ktoś morduje turystów na szlakach. Dochodzenie prowadzi komisarz Forst. Szybko zdaje sobie sprawę z tego, że zabójstwa powiązane są ze sprawą, nad którą pracował z Olgą Szrebską. Zaczyna tropić mordercę, zbierając okruchy informacji, które ten zdaje się z premedytacją zostawiać. Kiedy zbliża się do rozwiązania sprawy, doganiają go upiory z przeszłości.
Wiktor Forst będzie musiał stawić czoła nie tylko człowiekowi, którego ściga, ale także ludziom gotowym zrobić wszystko, by go pogrążyć.”


TYTUŁ: Królowie przeklęci. Tom 3

AUTOR: Maurice Druon

maurice-druon-krolowie-przekleci-tom-3-cover-okladka

GATUNEK: Powieść

WYDAWNICTWO: Otwarte

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 13.01.2016

„„W »Królach przeklętych« jest wszystko. Królowie z żelaza, zamordowane królowe, bitwy i zdrady, kłamstwa i żądze, oszustwa, rywalizacja rodów, klątwa templariuszy, podmieniane niemowlęta, wilczyce, grzech i miecze, wielka dynastia skazana na upadek… A to wszystko (no, prawie wszystko) zaczerpnięte żywcem z kart historii. I wierzcie mi: rody Starków i Lannisterów nie mogą się nawet równać z Kapetyngami i Plantagenetami.
Bez względu na to, czy jesteś historycznym geekiem czy miłośnikiem fantastyki, od książek Druona nie będziesz się mógł oderwać. To prawdziwa gra o tron. Jeśli lubisz »Pieśń lodu i ognia«, pokochasz »Królów przeklętych«”.
George R. R. Martin”


TYTUŁ: Złoty pociąg. Krótka historia szaleństw

AUTOR: Joanna Lamparska

joanna-lamparska-zloty-pociag-krotka-historia-szalenstwa-cover-okladka

GATUNEK: Literatura Faktu

WYDAWNICTWO: Burda NG Polska

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 13.01.2016

„Rok 1945
Pod koniec II wojny światowej z Wrocławia wyrusza pociąg z tajemniczym ładunkiem. Nie wiadomo, co wiezie, być może dzieła sztuki, dokumenty, broń, gazy bojowe albo sztaby złota. Celem jest Wałbrzych, ale skład nigdy nie pojawia się w tej miejscowości. Wraz ze skarbami rozpływa się w powietrzu gdzieś pomiędzy 61 a 65 kilometrem trasy Wrocław–Wałbrzych.

Rok 2015
Po siedemdziesięciu latach dwóch mężczyzn zgłasza miejsce ukrycia pociągu. Jego istnienie potwierdza przedstawiciel polskiego rządu. W sierpniu 2015 roku na Dolny Śląsk zjeżdżają poszukiwacze, dziennikarze i ekipy telewizyjne z całego świata. Czy pociąg to wojenna legenda czy rzeczywiście został ukryty pod Wałbrzychem? Joanna Lamparska śledzi wydarzenia dzień po dniu. Opowiada nie tylko o korzeniach historii „złotego pociągu”, ale prowadzi czytelnika również przez historie podobnych skarbów oraz ich poszukiwań. Czy na odkrywców czeka legendarne złoto z czasów wojny, czy może groźna broń? Dlaczego Hitler chciał mieć kwaterę w zamku Książ i po co wykute zostało podziemne miasto w Górach Sowich? Autorka pokazuje również barwny świat poszukiwaczy skarbów i kulisy eksploracji. Choć to reportaż, czyta się go jak powieść sensacyjną.”


TYTUŁ: Zaprzysiężeni. Krwawy topór

AUTOR: Robert Low

robert-low-zaprzysiezeni-krwawy-topor-cover-okladka

GATUNEK: Powieść

WYDAWNICTWO: Książnica

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 20.01.2016

„Rok 979. Na wyspie Man umiera pustelnik i przed śmiercią powierza swym towarzyszom tajemnicę, którą przysiągł przekazać prawowitemu następcy tronu Norwegii. Słowa mnicha mogą zmienić losy królestwa, lecz wychodzą na jaw i docierają do wrogów pretendenta, Olafa Tryggvassona zwanego Kruczą Kością. Na drodze ambitnego młodego księcia staje wiedźma Gunhilda — jest gotowa zrobić wszystko, by nie spełniło się przeznaczenie Trygvassona. Krucza Kość z częścią załogi Orma wyruszają na wyspę Man i na niegościnne wybrzeża Morza Północnego. Czeka ich najtrudniejsza z dotychczasowych wypraw, a więzi łączące Zaprzysiężonych zostaną wystawione na ciężką próbę.”


TYTUŁ: Śluby Sinnersów. Tom 1. Mocniejsze uderzenie

AUTOR: Olivia Cunning

olivia-cunning-sluby-sinnersow-tom-1-mocniejsze-uderzenie-cover-okladka

GATUNEK: Romanse

WYDAWNICTWO: Amber

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 26.01.2016

„Gorące zakończenia historii miłosnych Briana i Erica, seksownych rockmanów z bestsellerów „Za sceną” i „Mocne uderzenie”.

Brian, Eric, Sed, Jace to faceci z „grzesznego” zespołu Sinners. Teraz dowiesz się, dokąd zaprowadziły ich wielka miłość i obłędny seks.
W tym tomie śluby Briana i Erica.
Gitarzysta Sinnersów, Brian Sinclair, zdobył wreszcie serce profesor Myrny Evans. Dziś biorą ślub. Lecz kiedy prowadzi się burzliwe życie rockmana, trzeba się spodziewać wszystkiego. Również tego, że coś może zniszczyć długo wyczekiwany dzień. I przerwać najbardziej namiętną noc poślubną…
Perkusita Sinnersów, Eric Sticks, pod wpływem impulsu postanawia wreszcie się ożenić – z uroczą i rezolutną operatorką dźwięku, Rebeką Blake. Lecz czy naprawdę może dać miłości swojego życia ślub jej marzeń? I czy Rebeka da Ericowi tę jedną rzecz, której mu brakowało, choć nawet sobie tego nie uświadamiał?
Powieści Olivii Cunning o Sinnersach to bestsellery New York Timesa. Czytelniczki Amazonu umieściły je wśród najlepszych książek erotycznych. Są sprzedawane są w setkach tysięcy egzemplarzy.”


TYTUŁ: Historia ucieczki

AUTOR: Elena Ferrante

elena-ferrante-historia-ucieczki-storia-di-chi-fugge-e-di-chi-resta-cover-okladka

GATUNEK: Powieść

WYDAWNICTWO: Sonia Draga

DATA POLSKIEJ PREMIERY: 27.01.2016

„Elena i Lila, przyjaciółki znane czytelnikom z „Genialnej przyjaciółki” i „Historii nowego nazwiska”, to młode kobiety, które szybko musiały dorosnąć. Lila wyszła za mąż w wieku szesnastu lat, porzuciła jednak męża i dostatnie życie. Trafia do fabryki, gdzie pracuje w bardzo ciężkich warunkach.
Elena opuściła Neapol, a sprzedażowy sukces jej książki otworzył jej drzwi do świata zamożnych i wykształconych ludzi. Obie kobiety przez lata próbowały pokonać biedę i ignorancję, walcząc o swoją niezależność.
Teraz ich życie biegnie w zawrotnym tempie, przeplatając chwile nadziei i niepewności, napięcia i rywalizacji. Nadal łączy je silna, choć burzliwa przyjaźń, prowadząc do nieoczekiwanych spotkań i zwrotów akcji.
„Elena Ferrante jest prawdopodobnie najlepszą współczesną pisarką, o jakiej słyszeliście”.
The Economist
„Elena Ferrante stworzyła nadzwyczajne powieści, proste i przejrzyste (… ). Występuje przeciwko drobnomieszczańskiej pretensjonalności, obnaża naturę domowych i społecznych nawyków”.
The New Yorker
„Trzeba przeczytać wszystko, co Elena Ferrante podpisuje swoim nazwiskiem”.
The Boston Globe”

A.

Dodaj komentarz