Sexy Suicide wraz z aktorką / modelką Joanną Opozdą, zabierają nas we wzruszającą i pełną emocji podróż po psychice najsłynniejszej samobójczyni w historii – w nowym teledysku do utworu Evelyn.

Idealny makijaż, starannie dobrane ubranie, naszyjnik z pereł. Nic na zewnątrz nie mogło wskazywać, że ta piękna dziewczyna za chwilę zakończy swe życie. Chciała być zapomniana przez wszystkich, jednak jej fotografia pośmiertna obiegła cały świat i dzięki temu zdjęciu samobójstwo to przeszło do historii jako „the most beautiful suicide”.

Evelyn McHale miała zaledwie 23 lata, gdy w 1947 roku skoczyła z 86 piętra Empire State Building. Co mogło skłonić tą młodą dziewczynę do zakończenia swego życia w tak drastyczny sposób?

Nowy teledysk Sexy Suicide opowiada o chwilach Evelyn spędzonych w hotelu, noc przed zdarzeniem. Zespół zafascynowany historią Evelyn już na samym początku swojej kariery zastanawiał się czemu nie widziała dla siebie innej drogi niż ta w dół. W roli Evelyn aktorka i modelka Joanna Opozda.

Sexy Suicide – polski zespół muzyczny, wykonujący muzykę synth pop / industrial, opartą na brzmieniach starych instrumentów elektronicznych. Tworzą go Marika Tomczyk (wokal) oraz Bartłomiej Poldek Salamon (klawisze). Zespół powstał jako trio w 2012 roku pod nazwą Neon Romance. Po odejściu jednego z członków grupy, dokonano zmiany nazwy i od 2014 roku Marika Tomczyk i Bartłomiej Salamon funkcjonują jako duet o nazwie Sexy Suicide. W 2014 wydali własnym sumptem debiutancką płytę pt. Midnight Stories. W 2016 roku nakładem Fonografiki ukazała się ich druga płyta pod tytułem Intruder.

Zespół inspiruje się twórczością zespołów lat 80. z gatunku synth popu, industrialu, post punku, nurtu cold wave oraz italo disco. Grupa zagrała między innymi na festiwalu Young & Cold w Augsburgu, Offie, Castle Party czy Soundrive. Duet koncertuje głównie w klubach, przyznając, że w takich warunkach czuje się najlepiej.

Dodaj komentarz