Lepidoptera to tytuł debiutanckiego albumu SABINY (Sabiny Karwali), na który składa się jedenaście electro-popowych utworów, w tym najbardziej energetyczny singiel Pijane wiśnie. Za produkcję muzyczną odpowiada duo producenckie UPNDWN. Premiera płyty odbędzie się 13 września 2019 roku.

Płyta Lepidoptera jest osobistą opowieścią artystki, podszytą electro-popowym brzmieniem. Utwory powstawały w ważnym dla niej okresie, kiedy kończyła Łódzką Szkołę Filmową i rozpoczynała konfrontację z dorosłym życiem. Filmówka była dla niej od samego początku miejscem czerpania niezliczonych inspiracji, z kolei zderzenie z rzeczywistością po ukończeniu szkoły, przyniosło wiele nowych, mocnych doświadczeń, które wyraźnie odcisnęły swój ślad w tekstach piosenek.

Lepidoptera to bardzo autorski krążek. By mógł powstać potrzebowałam wielu inspiracji. Jedną z najważniejszych była niewątpliwie szkoła filmowa, która dała mi możliwość obcowania zarówno z teatrem, jak i z filmem. Spotkałam także wielu wspaniałych, twórczych ludzi, prezentujących różne wizje. Dzięki temu mogłam ukształtować swój gust i wybrać kierunek w którym chcę podążać – mówi Sabina.

Płytę zapowiada singiel Pijane wiśnie. To najbardziej taneczna piosenka na płycie, wręcz dyskotekowa. Z dużą dawką energii, choć śpiewam w niej o trudnych momentach w relacjach. – dopowiada SABINA.

SABINA Pijane wiśnie:

Do tej pory ukazało się kilka dobrze przyjętych singli SABINY – Miejskie historie, Panowie w kapeluszach czy Kołysanka, otwierająca Live Sesję prezentującą trzy autorskie utwory artystki.

Sabina brała aktywny udział przy komponowaniu utworów. Zależało jej na tym aby przemycić do muzyki jak najwięcej ciekawych brzmień, takich jak tykające zegary, odgłosy dzikich ptaków, stare pozytywki czy oryginalne sample, które w swoim zamyśle miały być spójne z warstwą liryczną. Za produkcję albumu odpowiadają Jan Bielecki oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek, działający wspólnie jako duet UPNDWN.


Sabina Karwala jest absolwentką Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Szkoły Muzycznej II stopnia w Bielsku-Białej. Na rynku muzycznym zadebiutowała na początku 2018 roku. Dotarła do finału w 36. Konkursie Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zależy jej na tym, aby łączyć aktorstwo z muzyką, mocno stawiając przy tym na niezależność.

Kanał You Tube: https://link.do/glmNb

Facebook: https://www.facebook.com/SabinaKarwala/

Instagram: https://www.instagram.com/sabinamachina/

Dodaj komentarz