Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori – premiera nowej płyty!

Czesław ŚpiewaCzesław Śpiewa w klasycznym wydaniu? Szykuje się muzyczny alians roku! Już 3 marca 2017 ukazuje się najnowsza płyta polsko-duńskiego zespołu Czesław Śpiewa i orkiestry barokowej Arte dei Suonatori.

Nowy materiał powstał we współpracy z polską orkiestrą barkową o międzynarodowej renomie. Arte dei Suonatori, prawdziwi mistrzowie muzyki dawnej, mają na swoim koncie kilkanaście płyt i kilka prestiżowych nagród muzycznych.

Długi czas rozmawialiśmy w zespole Czesław Śpiewa o inspiracjach muzyką klasyczną. Zaproszenie do współpracy od Arte dei Suonatori oraz seria wspólnych koncertów zagranych jesienią 2015 roku, bardzo nas ucieszyły. Nie sądziliśmy, że będziemy w stanie tak fajnie się dogadać i razem stworzyć muzyczny świat, który sprawdzi się na koncertach. Publiczność była zachwycona, a my dwa miesiące po trasie wylądowaliśmy razem w studiu nagraniowym RecPublica w Lubrzy. Szybko się okazało, że nasze światy, wcale się nie różnią. Zresztą ja i moi muzycy nie zgadzamy się na nazywanie muzyki klasyczniej muzyką poważną. Przecież ta muzyka była kiedyś rozrywkowa!– opowiada Czesław Mozil.

Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori to orkiestrowy rozmach połączony z awangardową fantazją na temat współczesnej muzyki popularnej. To interesująca propozycja nie tylko dla miłośników muzycznego luzu w wydaniu niepokornych Duńczyków, ale także nie lada gratka dla prawdziwych melomanów.

Słodko-gorzkie teksty Michała Zabłockiego swobodnie łączą żartobliwą narrację z tematami tożsamości narodowej, patriotyzmu i emigracji. Tytuły i treść piosenek nawiązują do „znanych i lubianych” wierszy oraz popularnych rymowanek z lat dziecięcych: „Mam trzy latka” „Lokomotywa” „Kaczka”. A wszystko to zapakowane w szlachetnie wykonaną ilustrację z burakiem na czele autorstwa Pawła Zawiślaka / Kropki Kreski – kolejny autoironiczny akcent charakterystyczny dla twórczości zespołu Czesław Śpiewa.

 

Lista utworów:
Mam Trzy Latka
Na Straganie
Kłamczucha
Polak Mały
Na Wyspie Bergamocie
Kaczka Polaczka
Lokomotywa
Wlazł Kotek
Pokłóciły się zwierzaki

————-

instrumentalne:
Ach, dass ich Wassers gnug hätte (Johann Christoph Bach)
Jesień ( A. Vivaldi )

Trasa koncertowa

Trasa Czesław Śpiewa & Arte dei Suonatori

8.03 Swarzędz
9.03 Sztum
10.03 Szczecinek
11.03 Żary
12.03 Bielawa
30.03 Przeźmierowo
31.03 Kędzierzyn Koźle
1.04 Kalisz
2.04 Toruń

Trasa Czesław Śpiewa

18.03 Zabrze
19.03 Chełm
20.03 Wodzisław Śląski
21.03 Gniezno
22.03 Zamość
23.03 Przemyśl
24.03 Rzeszów
25.03 Gomunice
26.03 Kobylnica

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Test AntySPAMowy *