Nowi artyści Rock For People 2019:
Manic Street Preachers, Frank Iero, The Qemists, Boston Manor, Sea Girls, No Vacation!

Zbliża się wielka muzyczna uczta dla miłośników ciężkiego grania, elektronicznych brzmień oraz niepowtarzalnej, rock’n’rollowej atmosfery! 25. edycja legendarnego festiwalu Rock For People odbędzie się w czeskim Hradec Králové od 4 do 6 lipca! Teren dawnego lotniska, zaledwie 50 km od granicy polsko-czeskiej, zamieni się w tętniący życiem i gitarowymi brzmieniami Festivalpark!
W ostatnich dniach line-up festiwalu wzbogacił się o kilku wspaniałych artystów.

Na Rock For People wystąpią żywe legendy alternatywnego rocka prosto z Walii – Manic Street Preachers, którzy opierając swoją twórczość na shoegaze wave, britpopie, trip-hopie, acid house, udowadniają, że nie ma dla nich żadnych ograniczeń! Na scenie dominują głośne gitary i fenomenalny głos wokalisty Jamesa Deana Bradfielda.

Do Hradec Králové przyjedzie były gitarzysta My Chemical Romance – Frank Iero ze swoim nowym zespołem The Future Violents. Panowie zaprezentują album „Barriers”, który prawdopodobnie zostanie wydany w maju. Do jego powstania przyczynił się też m.in Steve Albiny znany ze współpracy przy albumach Pixies i Nirvany.

Swoim koncertem wzbogacą line-up festiwalu The Qemists! Podstawą ich magicznej formuły jest spontaniczna mieszanka drum’n’bassu, dubstepu i rocka, która jest wzmacniana przez perkusję, masywne sample i klasyczne gitary.

Wśród nowych artystów line-upu znalazła się indie-popowa grupa No Vacation znana z melodyjnego brzmienia i dynamicznych setów na żywo czy też brytyjski pop-punkowy Boston Manor, których znakiem rozpoznawczym jest harmonijny wokal Henry’ego i świetna praca gitar podobna do brzmienia Blink 182 lub Bowling for Soup. Dodatkowo zagra indie-popowy zespół Sea Girls, których twórczość The Independent opisał jako „świeżą, podnoszącą na duchu i odważną muzykę zbudowaną na brzmieniu gitary, która oddaje ducha młodości”, Missio – elektroniczny duet z Texasu oraz Leoniden – jeden z najciekawszych niemieckich zespołów indie-rockowych!

Swój udział w festiwalu potwierdzili już także m.in. Scarlxrd, Bring Me The Horizon, In Flames, God Is An Astronaut, Rudimental, Franz Ferdinand, Kodaline, The Subways, Flogging Molly, The HU, Our Last Night, Idles, Tom Grennan, Pale Waves, Infected Rain, Bad Omens, You Me At Six, Barns Courtney, Glamour Of The Kill, Turnstile, Halflives i wiele, wiele innych! Zapowiada się prawdziwa uczta dla miłośników ciężkiego grania, elektronicznych brzmień oraz niepowtarzalnej, rock’n’rollowej atmosfery! 25. edycja legendarnego festiwalu Rock For People odbędzie się w czeskim Hradec Králové od 4 do 6 lipca!

Dodaj komentarz