18 listopada ukazał się najnowszy album Mietka Szcześniaka „Nierówni”, który zawiera utwory oparte na tekstach księdza Jana Twardowskiego. Jej powstanie było marzeniem Mietka od wielu lat. Zamierzenie artysty było proste: podzielić się wierszami ks Twardowskiego, przenosząc je z serc do głów i na usta, żeby można było je śpiewać, tańczyć (!), śmiać się i płakać. Niewymuszenie i po prostu – jak to u Twardowskiego.

Forma płyty ma w swoim zamierzeniu dodać lekkości i podkreślić to, co ważne dla poety i kompozytora – ciepłą nadzieję, afirmację poetyckiej prostoduszności, zdystansowanej a niewymuszonej mądrości codziennej i zupełnie niecodziennej.

Dlatego opracowane przez Szcześniaka wiersze opowiedziane są językiem kompozycji nawiązujących do akustycznej, lekkiej i pełnej słońca muzyki brazylijskiej, jej wyraźnych rodzajów : bossanovy, samby, chorinjo, sao.

Płyta jest w całości nagrana akustycznie, ma szlachetne, organiczne brzmienie.  Żeby do treści dodać niezłą formę – została nagrana przez brazylijskich muzyków w USA. Użyte na niej instrumentarium to gitara, bas, fortepian, trzech perkusjonistów,  chórki oraz kwartet smyczkowy.

Wygląda na to, że słuchacze tę płytę pokochają. Niewymuszenie.

Kompozycje:
Mietek Szcześniak

Wykonawcy:
gitara, bas – Paulinho GarciA
perkusja i przeszkadzajki – Alex Acuna
piano – Leandro Lopez
perkusjonalia – Geraldo de Oliveira,  Heitor Garcia
Aranżacje na kwartet smyczkowy: Krzysztof Herdzin, Marcin Pospieszalski
Realizacja dźwięku  – Rob Hoffman i Steve Rashid
Studia – Woodside Avenue Studios ( Chicago), Longhouse (L.A.)
Produkcja muzyczna:
Marcin Pospieszalski, Wendy Waldman, Mietek Szcześniak
Wydawca: Polskie Radio
OFICYNA ARTYSTYCZNA 13 KOTÓW KINGA JANOWSKA
www.13kotow.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Test AntySPAMowy *