Teatr im. Stefana Jaracz w Łodzi oraz Greg Noo-Wak zapraszają na finisaż wystawy MISTRZOWIE ZZA KULIS. Portret artystów rzemiosła teatralnego.

Mistrzowie zza kulisNa wystawę składają się portrety rzemieślników teatralnych, zatrudnionych w pracowniach i warsztatach łódzkiego Teatru Jaracza. Greg Noo-Wak rozpoczął projekt na początku sezonu artystycznego 2014/2015. Do aranżacji planu zdjęciowego użył rekwizytów, kostiumów i elementów dekoracji, które to przez lata tworzyli bohaterowie zdjęć, produkując kolejne premiery. Dla każdego z portretowanych stworzono indywidualną scenografię, stylizację i oświetlenie.

Celem wystawy MISTRZOWIE ZZA KULIS. Portret artystów rzemiosła teatralnego jest prezentacja pracowników teatru, których zawodowy wysiłek, całkowicie niezbędny na etapie produkcji spektakli, pozostaje zwykle niezauważony. Autor zdjęć zwraca uwagę na problem likwidacji pracowni mistrzowskich w kolejnych teatrach, tłumaczonej zwykle względami ekonomicznymi, przy kompletnej ignorancji wobec faktu, że wkrótce zabraknie ludzi posiadających rzadkie i cenne umiejętności, niezbędne do tworzenia oprawy scenograficznej spektaklu. Wystawa wpisuje się w stworzoną i propagowaną przez Grega Noo-Waka ideę trójdzielności fotografii teatralnej Kulisy_Kreacja_Dokumentacja. Projekt Mistrzowie zza kulis będzie kontynuowany.

Wystawa MISTRZOWIE ZZA KULIS. Portret artystów rzemiosła teatralnego miała swoje otwarcie 15 października 2016 r., w ramach inauguracji 4 Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Klasyki Światowej Nowa Klasyka Europy 2016, organizowanego przez Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi. Portrety eksponowane są na górnym foyer łódzkiego „Jaracza” .

Greg Noo-Wak jest laureatem Konkursu XVIII Biennale Plakatu Fotograficznego, w którym otrzymał Srebrny Medal Fotoklubu RP za plakat zapowiadający wystawę.

Finisaż wystawy prezentowanej w Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi, z udziałem Autora i bohaterów zdjęć, odbędzie się 27 stycznia 2017 r. o godz. 15.00. Zapraszamy!

Wystawę MISTRZOWIE ZZA KULIS. Portret artystów rzemiosła teatralnego będzie można zobaczyć już wkrótce na Scenach Regionalnych Teatru Jaracza: w Piotrkowie Trybunalskim (15.02.-28.02.2017), Radomsku (02.03.- 30.03.2017) i Skierniewicach (03.04.-28.04.2017).

Portrety prezentowane są także na stronie internetowej Autora: http://gregnoowak.pl/wystawy/mistrzowie-zza-kulis/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Test AntySPAMowy *