Marta Dryll po ciemnej stronie życia

Wokalistka i pianistka Marta Dryll, mająca na swoim koncie między innymi ćwierćfinał IV edycji The Voice of Poland, zaprezentowała nowy klip promujący jej nowy debiutancki album, który ukaże się przed wakacjami.

Album „A Few Stories About Loneliness” będzie się składał z jedenastu utworów po angielsku. Płyta będzie utrzymana w kilku gatunkach muzycznych, jednak wszystkie utwory będą ze sobą spójne i stworzą harmonijną całość, okraszoną dużą ilością dźwięków fortepianu i potężnych chórów. Na płycie przeważać będzie nostalgia, ale ballady będą równoważyć się z elektroniką i szybszymi rytmami.

W zapowiadającym płytę utworze „Dark Side of Life” wystąpił znakomity gitarzysta Michał Pakulski. W kompozycji „Never Forget You” gościnnie pojawiły się: Marzena Ugorna, a także chórzystki: Ewa Ekwa, Beata Orbik, Lena Sokalska. Premiera płyty jest przewidziana na lato tego roku.

Marta Dryll urodziła się i wychowała na warszawskiej Pradze. Jest absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie fortepianu. Muzyka towarzyszyła jej od najmłodszych lat, ale naukę wokalu rozpoczęła dopiero w 2008 roku w Szkole Musicalowej przy Teatrze Studio Buffo u Marioli Napieralskiej.

W 2011 roku brała udział w pierwszej edycji Bitwy na Głosy (drużyna Nataszy Urbańskiej). Marta jest także ćwierćfinalistką IV edycji The Voice of Poland w grupie Marii Sadowskiej. W 2014 roku Maria Sadowska zaprosiła Martę do stałej współpracy, w ramach której w trakcie koncertów oprócz chórków, młoda wokalistka prezentuje swój materiał.

W 2017 roku Marta wygrała konkurs Skoda Auto Muzyka (w jury: Katarzyna Nosowska, Baron i Tomson, Dawid Podsiadło, Maria Sadowska), a w związku z wygraną jej piosenka „Never Forget You” znalazła się na składance Skoda Auto Muzyka, wydanej przez Kayax.

W 2014 roku rozpoczęła współpracę z producentem muzycznym Michałem Szpotakowskim. Marta sama komponuje muzykę i pisze teksty, ale na płycie znajdzie się również kilka kompozycji Producenta.

Muzycy, którzy współpracują z Martą współpracują z: Kayah, Marylą Rodowicz, Brodką, Marią Sadowską, Sorry Boys, Natalią Nykiel, Zakopower.

Dodaj komentarz