MaJLo – RE_COVERY, czyli powrót do klasyki songwritingu  

RE_COVERY to drugi długogrający album trójmiejskiego artysty MaJLo. Na płycie znajduje się dziesięć autorskich utworów, które zostały skomponowane, wyprodukowane i wykonane przez samego Macieja Milewskiego. Uzupełnienie albumu stanowi bonus track w postaci zinterpretowanego na nowo utworu Paula Simona – Bridge Over Troubled Water. Nowy krążek to zwrot w kierunku klasyki songwritingu, pełnej urzekających melodii i silnej harmonii, opisany nowoczesnymi technikami i brzmieniami.

Na nagraniach obecni są również muzycy, z którymi MaJLo współpracuje na co dzień: Jacek Prościński – perkusja, Piotr Jacewicz – perkusja, Tomasz Sadecki – gitara basowa, Konrad Żołnierek – kontrabas, Joanna Bieńkowska – skrzypce oraz Maria Szagżdowicz – wiolonczela. Materiał dźwiękowy został nagrany w studiu artysty – Look Ahead w Gdańsku i zmiksowany przez Marcina Szwajcera.

Pierwszym singlem zapowiadającym album RE_COVERY jest „I Cannot Change For You”.

„Od dziecka towarzyszy mi muzyka takich artystów jak Billy Joel, Jeff Buckley czy Elton John, których płyty przywoził z Zachodu mój ojciec. Są to ponadczasowe nagrania, do których regularnie wracam i które mnie inspirują. Przy produkcji RE_COVERY chciałem wczuć się w rolę zwierzającego się artysty, który za pomocą melodii, harmonii i tekstu opowiada wciąż aktualne treści. Każdy z utworów zawartych na płycie został napisany przy użyciu pianina lub gitary, co sprawiło, że kompozycje były niemal kompletne już na etapie powstawania. Nie chciałem nic nowego odkryć, a jedynie otrzeć z kurzu charakterystyczny dla lat dziewięćdziesiątych sposób pisania piosenek i dodać do tego własne, nowe brzmienie. Próbowałem znaleźć balans między tym, co było, a tym co jest. Nie zadawałem sobie pytania, jak ta muzyka odnajdzie się w dzisiejszych trendach. Jest to spełnienie moich aktualnych oczekiwań od muzyki, które na przestrzeni lat pozostały w dużym stopniu niezmienione.” – mówi o swoim drugim albumie MaJLo.

Dodaj komentarz