Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na Galę Finałową VI Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, która odbędzie się 16 lutego 2016 roku w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

O nagrodę Grand Prix zawalczy 56 wokalistów z 24 polskich miast, a ich występy oceni trzyosobowe, gwiazdorskie Jury w składzie: Magda Steczkowska, Robert Rozmus i Monika Szela.

PIosenka w Meloniku„Piosenka w Meloniku” jest organizowana przez Rzeszowski Dom Kultury już po raz szósty. Jest to druga edycja festiwalu o zasięgu międzywojewódzkim i pierwsza zorganizowana w formule dwuetapowej.

Do pierwszej, eliminacyjnej części konkursu swój udział zgłosiło 92 wokalistów. Na podstawie nadesłanych nagrań, festiwalowe Jury wyłoniło 56 finalistów, którzy wystąpią na żywo przed rzeszowską publicznością.

Zawalczą oni o prestiżową statuetkę Grand Prix oraz nagrodę finansową w wysokości 2000 zł ufundowaną przez Joannę Strzępek – Menedżera Allianz Polska S.A. oddział w Rzeszowie.

Podczas Gali Finałowej „Piosenki w Meloniku” widzowie obejrzą występy wokalistów w trzech kategoriach wiekowych: 13 – 15 lat, 16 – 18 lat i powyżej 19 lat.

Wszystkie prezentacje zostaną ocenione przez trzyosobowe Jury festiwalowe w składzie: Magda Steczkowska (przewodnicząca Jury, wokalistka, muzyk sesyjny, uczestniczka programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”), Robert Rozmus (członek Jury, aktor, Laureat I Nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej We Wrocławiu) oraz Monika Szela (członek Jury, aktorka, dyrektor Teatru Maska w Rzeszowie).

Gala Finałowa VI Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku” odbędzie się we wtorek 16 lutego 2016 roku w Wydziale Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Otwarte dla publiczności przesłuchania rozpoczną się o godzinie 11:00, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi o godzinie 19:00. Tegoroczna „Piosenka w Meloniku” odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Wojewody Podkarpackiego. Partnerem logistycznym imprezy jest rzeszowska firma Car-Rental.pl.

Program:

Konferencja prasowa
11:00 – otwarcie Gali Finałowej Festiwalu
11:15 – 11:50 – przesłuchania I kategorii
12:00 – 13:30 – przesłuchania II kategorii
13:30 – 15:30 – przerwa
15:30 – 18:00 – przesłuchania III kategorii
18:00 – 19:00 – przerwa
19:00 – ogłoszenie wyników
19:30 – 20:00 – konsultacje z jurorami


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na wystawę malarstwa Michała Mieszkowicza „Pomiędzy”.

Michał MieszkowskiWystawę można obejrzeć w lutym 2016 r. w godzinach otwarcia Wypożyczalni Muzycznej, przy ul. Żeromskiego 2. Wstęp wolny.

Michał Mieszkowicz – urodzony w 1989 r. w Mielcu. Absolwent Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego – Sztuki Wizualne. Dyplom z wyróżnieniem w 2015 r. w pracowni malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza. Podczas studiów członek Studenckiego Koła Naukowo-Artystycznego „Razem”. Zorganizował kilka wystaw indywidualnych oraz brał udział w kilkudziesięciu zbiorowych. Laureat nagród i wyróżnień, m.in.: I nagroda w kategorii malarstwo – I Konkurs Miniatury Plastycznej „W krainie industrii” (2012), Nagroda Dyrektora Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu – II. MIĘDZYNARODOWE SYMPOZJUM UCZELNI I KIERUNKÓW ARTYSTYCZNYCH „Szymbark 2013” (2013). Uczestnik plenerów i konferencji artystycznych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz metaloplastyką.

2.02 – 26.02.2016


Gwiezdne wojny to cykl filmów science fiction, związanych ze światem stworzonym przez ich reżysera George’a Lucasa, których akcja dzieje się „dawno, dawno temu w odległej galaktyce…”.

Gwiezdne WojnyW 1976 roku została wydana książka autorstwa Alana Deana Fostera, a rok później premierę miał sam film. Okazał się wielkim hitem. Przebojem podbił serca fanów. Kolejne filmy stały się więc tylko kwestią czasu.

W Muzeum Dobranocek zaprezentujemy zbiory Muzeum Dwóch Imperiów, założonego przez Tomasza Klauza. Siedzibą jest XVIII wieczny dwór rodziny Gorzeńskich. Pierwotnie – od 2006 roku – muzeum prezentowało tylko czasy napoleońskie ale w roku 2012 z pomysłu syna Juliana zostało powiększone o ekspozycję poświęconą historii gwiezdnej sagi.  Zbiory są bogate i prezentowane na wystawach w całej Polsce. Od lutego 2016 roku w nowej części powstała ekspozycja prezentująca 36 postaci z filmu oraz kompletna kolekcja klocków Lego Star Wars.

W Muzeum Dobranocek będzie można zobaczyć wydawnictwa, plakaty, zdjęcia aktorów z autografami, kolekcjonerskie wydania płyt DVD, figurki żołnierzy klonów i szturmowców oraz innych postaci. Atrakcją wystawy będą manekiny postaci: m.in.: rycerz Jedi, Darth Maul, Boss Nass  i strażników Palpatine’a. Będą także modele statków kosmicznych, klocki Lego i różnorodne gadżety popularyzujące film.

Wystawie towarzyszyć będą zajęcia edukacyjne; lekcje muzealne dostosowane do wieku, warsztaty plastyczne i filmowe. W czasie ferii zimowych muzeum będzie czynne od poniedziałku do niedzieli.

15.02 – 15.04.2016
Muzeum Dobranocek
Wystawa Gwiezdne Wojny

Kulturalny Rzeszów zaprasza!

Dodaj komentarz