Klub Siedmiu Przygód rusza do Danii

Klub7Przygod_Rumunia_fot.BartoszBańkaWarsztaty animacji poklatkowej z użyciem klocków LEGO, literacko – detektywistyczna gra z Agnieszką Stelmaszyk i pokaz filmu „Tygrys i tatuaże” to atrakcje kolejnej przygody z kulturą i literaturą kraju jednego z poetów nominowanych do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2016. Tym razem zabierzemy dzieci w podróż do Danii, gdzie mieszka i tworzy Yahya Hassan – najmłodszy z nominowanych. Klub Siedmiu Przygód zaprasza do sieni IKM 9 stycznia od godz. 10.00. Na warsztaty obowiązują zapisy.

9 stycznia, godz. 10:00 – 12:00: LEGO przygoda – w pracowni u reżysera. Warsztaty reżyserskie tworzenia filmu animowanego metodą poklatkową z klocków Lego. Dzieci 9-14 lat, obowiązują zapisy: katarzyna.buczek@ikm.gda.pl.

Budowanie zamków, łodzi i robotów to nie koniec możliwości Lego. Czy wiecie, że te one mogą się też ruszać? Dzieci w wieku od 9 do 14 lat zapraszamy na warsztaty tworzenia z klocków Lego filmu animowanego metodą poklatkową. Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest posiadanie aparatu cyfrowego. Jeśli uczestnik posiada statyw, powinien go ze sobą zabrać, na pewno się przyda. Warsztaty poprowadzi reżyserka Zuzanna Wytykowska oraz operator i montażysta Dominik Kostka.

9 stycznia, 12:30 – 13:15: Baśniowy świat Duńczyków. Wzgórze Elfów i wyspa tajemnic. Warsztaty mistrzowskie z Agnieszką Stelmaszyk dla młodych archeologów z literacko – detektywistycznym zacięciem. Zapisy zakończone.

9 stycznia, 13:30 – 14:15: Projekcja filmu „Tygrys i tatuaże”. Wstęp wolny.

FILM_Tygrys_i_tatuazeDuńska przygoda zakończy się projekcją filmu animowanego „Tygrys i tatuaże” w reżyserii Karia von Bengtson. Jest to opowieść o małej dziewczynce imieniem Maj, która mieszka ze swoim wujkiem Sonnym – tatuażystą. Wujek marzy o znalezieniu dla swojej podopiecznej szczęśliwej rodziny. Pewnego dnia do salonu tatuażu przychodzi osiłek z gangu harleyowców. Maj przez pomyłkę tatuuje na jego skórze dziecięce obrazki, przez co razem z Sonnym muszą uciekać z miasta. W trakcie podróży przeżywają wiele niezwykłych przygód, które uświadamiają im moc łączącej ich więzi. Wstęp wolny dla wszystkich chętnych.

Warsztaty odbędą się w sieni Instytutu Kultury Miejskiej, Długi Targ 39/40, Gdańsk. Na każde warsztaty obowiązują zapisy. Na pokaz filmu wstęp wolny. Więcej o Klubie Siedmiu Przygód: http://europejskipoetawolnosci.pl/klub-siedmiu-przygod/

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1624577447808377/.

Zdjęcia z Klubu Siedmiu Przygód – Węgry: http://bit.ly/Klub7PrzygodWegryFoto

Międzynarodowy Festiwal Literatury „Europejski Poeta Wolności”

Gdańsk, 17 – 19 marca 2016

Poeci i poetki nominowani do Nagrody „Europejski Poeta Wolności” w 2016 roku:

Yahya Hassan, Dania,
Lidija Dimkovska, Macedonia,
Daniel Jonas, Portugalia,
Siergiej Stratanowski, Rosja,
Anna Blandiana, Rumunia,
Anikó Polgár, Węgry,
Vanni Bianconi, Włochy.

Więcej o nominowanych i ich poezji na stronie: http://europejskipoetawolnosci.pl/.

Poezja na Facebooku: https://www.facebook.com/europejskipoetawolnosci.

Jury Nagrody: Krzysztof Czyżewski, Paweł Huelle, Andrzej Jagodziński, Zbigniew Mikołejko, Krzysztof Pomian, Stanisław Rosiek, Anda Rottenberg i Olga Tokarczuk.

Organizator: Miasto Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej

Dodaj komentarz